Vertiv’de Üst Düzey Atamalar

Vertiv, Giordano Albertazzi’nin Amerika Bölgesi Başkanı olarak atandığını duyurdu. Albertazzi en son Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) Başkanı olarak görev yapıyordu. Albertazzi’nin atanması sonrasında görevini Vertiv EMEA’da Satıştan Sorumlu Başkan Yardımcısı Karsten Winther üstlenecek.

Giordano Albertazzi ve Karsten Winther

Amerika Bölgesi Başkanı olarak Giordano Albertazzi, EMEA’daki deneyiminden ve başarılarından yararlanarak Amerika Bölgesi’nin stratejik ve finansal performansını daha üst bir noktaya taşımaktan sorumlu olacak.

24 yıldır Vertiv’de çalışan Albertazzi, son altı yıldır da Vertiv’in EMEA operasyonunu yönetiyordu. Onun yönetiminde EMEA, 2021 yılında yüzde 18’in üzerinde organik satış büyümesi gerçekleştirdi ve düzeltilmiş faaliyet kâr marjını 700 baz puanın üzerinde artırdı.

“Amerika’daki işimize liderlik edecek ve mevcut çevre zorluklarını ele almak için attığımız adımların hızlı şekilde hayata geçirilmesini sağlayacak doğru kişi. EMEA’da yaptığı çalışmalarla sistem uygulamalarından pazar girişimlerine kadar uzanan dönüşümsel çabalar yoluyla en üst düzeyde ve kârlılıkta büyüme sağlama becerisini kanıtladı. Bu başarıyı; çapraz işlevsel ekipleri entegre ederek, içeride ve dışarıda nasıl faaliyet gösterdiğimizi kapsayan disiplin ve çevikliği aşılayarak elde etti. Amerika’da ortaya koyacağı liderliğin de bölgede benzer başarılar yakalayacağına inanıyorum” diyen Vertiv CEO’su Rob Johnson sözlerini şöyle sürdürdü: “Giordano ve Karsten, Vertiv’deki kariyerleri boyunca olağanüstü liderlik ve vizyon oluşturdular. Benim onların bu yeni pozisyonlarındaki yeteneklerine güvenim tam.”

Atamayla ilgili olarak Karsten Winther da şöyle konuştu:
“EMEA Başkanı pozisyonuna geçmekten onur duyuyorum. Giardano Albertazzi, bölgeyi üstün bir başarıya taşıdı. Bende mevcut bu başarıyı sürdüreceğimize eminim. Bu nedenle ana odak noktam, son teknoloji çözümler ve hizmetler sunarak müşteri memnuniyetini geliştirmeye devam etmek olacak. Ayrıca çeşitliliğe sahip bir iş gücü yaratmak ve işimizin her yerinde esenliği sağlamak benim en büyük önceliklerimden olacak. Öncelikli alanlara odaklanarak, şirket içi iş birliklerini artırarak Vertiv’in EMEA bölgesindeki tüm müşterilerimiz için başarılı sonuçlar yaratmaya devam edeceğine eminim.”

Karsten, EMEA Satış Başkan Yardımcısı görevinde, satış dönüşüm stratejisini geliştirdi ve yönetti. Stratejik KPI’ların uygulanması ve 14 farklı projede hedefler ve gerçekleştirilen sonuçlar arasındaki farkın değerlendirilmesi yoluyla Karsten ekibini tüm önemli ölçütlerde önemli bir başarıya taşıdı. Daha da önemlisi, onun katkılarıyla satış verimliliği yüzde 15-17 arasında arttı. Karsten, bu satış dönüşümünün başarısını değerlendirirken insanların davranışlarını değiştirmenin önemine vurgu yapıyor ve “Vizyonun uygulanması, uygulamada başarının en önemli özelliğiydi” diyor. Karsten EMEA Başkanı olarak yeni görevinde, Vertiv’in fiyat, tedarik yönetimi ve yetenek geliştirme yoluyla bölgede müşteri memnuniyetini artırma misyonunu yerine getirmek için bu deneyiminden yararlanacak.

Albertazzi ve Winther, hesap verebilir ve hıza dayalı başarılı bir kültür inşa ederken anlamlı sonuçlar elde ederek dört yıl boyunca birlikte çalıştılar. Winther’ın güçlük liderlik vasıfları yeni görevinde de EMEA’daki üstün başarı seviyesini sürdürmesini sağlayacak.

Albertazzi, Vertiv’den farklı fırsatları değerlendirmek için ayrılan John Hewitt’in yerini alacak.
Bu atama duyurusundan kısa bir süre önce de Vertiv’de Li Ning, Büyük Çin Yönetim Kurulu Başkanı ve Edward Cui’de Kuzey Asya Başkanı olarak atanmıştı.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?