Yapay Zekalı Yerli Yazılımla Satışta Yeni Dönem

Ekmob, yeni ürünü GoCust’ı tanıttı. GoCust, yapay zeka, otomasyon ve makine öğrenimi gibi ileri teknolojilerle satış süreci yönetiminde yeni bir dönem başlatıyor. İş dünyasının karşılaştığı güncel zorluklara en iyi çözümleri sunan GoCust ile satış ekiplerinin mesajlaşma, telefon ve e-posta trafiği azalırken müşteriyle yapılacak görüşmeler öncesinde geçmiş verilere dayanarak özelleştirilmiş öneriler sunarak satış ekibini toplantılarına hazırlıyor.

Tamamen yerli bir yazılım şirketi olan Ekmob SFA bünyesinde hazırlanan GoCust, kullanıma sunuldu. Yapay zekayla çalışan GoCust, kurumların satış süreçlerini iyileştirerek verimliliğini artıracak. Ekmob’un Kurucusu ve CEO’su Sunay Şener, GoCust’ın, satış ekiplerinin mobil asistanı olarak sunduğu yeniliklerle sektöre önemli katkılar sağladığını belirtiyor. Ekmob, GoCust ürününü altı yıllık Satış Gücü Yönetimi alanındaki deneyimini Gartner’ın gelecekte satış ekiplerinin en fazla kullanacağı teknoloji yatırımlarını göz önünde bulundurarak geliştirdi. GoCust, yapay zeka, otomasyon ve makine öğrenimi gibi ileri teknolojilerle desteklenerek mobil uyumluluk konusunda en üst seviyeye taşındı.

Yaklaşık 6 yıllık birikimleriyle bu ürünü geliştirdiklerini vurgulayan Şener şöyle konuştu: “Çalışmalarımızın birikimi ve sektörlerde edindiğimiz derin tecrübelerin ışığında geliştirdiğimiz yeni ürünümüz GoCust’ı tanıtmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Son iki yılda üzerinde titizlikle çalıştığımız bu ürün, iş dünyasının karşılaştığı güncel zorluklara en iyi çözümleri sunma vizyonumuzu yansıtıyor. GoCust’ı tasarlarken üç temel odak noktası üzerinde yoğunlaştık. İlk olarak, satış ekiplerinin sürekli olarak mesajlaşma, telefon ve e-posta trafiği ile boğuşmalarını en aza indirmeyi amaçladık. İkinci olarak, müşteri görüşmelerinin veri olarak kaydedilme oranını artırmak için çözümler geliştirmeyi hedefledik. Son olarak, satış yöneticilerine ekiplerine yönelik eğitim ve koçluk süreçlerinde destek olabilmeleri için, veri odaklı mobil uygulama üzerinden proaktif bir şekilde yönetme imkanı sunmayı amaçladık. Bu şekilde, hem satış ekiplerinin etkinliğini artırmayı hem de yöneticilerin daha verimli bir şekilde ekiplerini yönlendirmesini sağlayacak bir platform oluşturduk.”

Kurum içi iletişim tek noktadan

GoCust içinde bulunan Live modülü sayesinde satış süreçlerinin tek bir arayüz üzerinden izlenebilir ve yönetilebilir hale gelmesini sağlandı. Satış ekipleri, bu akış üzerinde kendilerine atanan görevleri ve potansiyel müşteri adaylarını görebilirken, ekip arkadaşlarıyla iletişim kurabiliyor, şirket içindeki tüm satış süreçlerini gözlemleyebiliyor ve ilgili durumlara destek sağlayabiliyor. Bu sayede ekipler, daha fazla etkinlik gerçekleştirirken aynı zamanda yöneticileriyle daha uyumlu bir çalışma ortamı oluşturuyor.

Toplantılara hazırlığı Gocust yapıyor

Şirketler özelinde tasarlanan otomasyonlar sayesinde satış ekibinin tekrarlayan işlerini otomatize ediyor ve unutmamaları gereken iş süreçlerini bildirimlerle hatırlatıyor. Müşteriyle yapılacak görüşmeler öncesinde geçmiş verilere dayanarak özelleştirilmiş öneriler sunarak satış ekibini toplantılarına hazırlıyor.

Satış ekibinin mobil asistanı

GoCust, sahadaki satış ekibinin notlarını NLP ile analiz ederek duygu durumlarını, satış süreçlerinde yaşanan zorlukları ve öne çıkan konuları özetleyebiliyor. Bu değerli veriler, satış yöneticilerine anlık olarak müşteri ve satış temsilcileri için gereken aksiyonları belirleme konusunda yardımcı oluyor. GoCust satış yöneticilerinin asistanı gibi konumlanıp satış yöneticileri hem sahadaki ekiplerini destekleyebiliyor hem de gereken adımları müşteriler için zamanında ve etkili bir şekilde atmalarına olanak tanıyor.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?