HP, HP Indigo 200K Dijital Baskı Makinesini Tanıttı

Yeni HP Indigo 200K dijital baskı makinesi hızda yüzde 30 ve üretkenlikte yüzde 45 artış sağlıyor.

HP, dijital esnek ambalaj dönüştürücülere daha iyi üretkenlik, talep üzerine teslimat, minimum sipariş yok, benzersiz tasarımlar, daha az enerji tüketimi ve minimum atık ile rekabet avantajı sağlamak için tasarlanan yeni HP Indigo 200K Dijital Baskı Makinesini tanıttı. Yeni baskı makinesi, dijital esnek ambalaj için sahada kanıtlanmış tek dijital teknolojiye ve dünya çapında 300’den fazla HP Indigo 25K dijital baskı makinesinden oluşan başarılı bir kurulum tabanına (seri 4) dayanıyor. Yeni seri 5 HP Indigo 200K dijital baskı makinesi, 56 m/dak’ya (183 ft/dak) kadar baskı yapıyor ve haftalar değil günler içinde teslim edilecek yüksek marjlı, sürdürülebilir kısa süreli dijital esnek ambalajların üretkenliğini önemli ölçüde artırıyor.

HP Indigo ve Scitex Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Noam Zilbershtain, “HP Indigo 200K, özellikle esnek ambalaj alanındaki markaların ihtiyaçlarını karşılayan dönüştürücüler için tasarlanmış bir orta web dijital baskı makinesi. Fakat aynı zamanda etiket ve shrink sleeve endüstrilerinin daha yüksek verimlilik ve daha geniş format için artan gereksinimlerine de hizmet ediyor” diyerek şöyle devam etti:
“Esnek Ambalaj büyüyen bir pazar ve HP Indigo müşterileri pazardan çok daha hızlı büyüdüğü için başarıya katılmak ve endüstri 4.0’da hüküm sürmek isteyen daha fazla flekso dönüştürücü için HP Indigo 200K dijital baskı makinesinin bu kapıları açacağından hiç şüphem yok.”

Kalite korunurken hız artıyor

HP Indigo 200K dijital baskı makinesi, HP Indigo 25K’ya kıyasla yüzde 30 hız ve yüzde 45 verimlilik artışı sergiliyor. HP Indigo Liquid Electro Photography (LEP) ve One-Shot Color teknolojilerine dayanan gravürle eşleşen renk kalitesine sahip olan yeni baskı makinesi, mevcut en geniş ElectroInk yelpazesini sunuyor ve hem yüzey hem de ters endüstriyel baskı altı malzemelerinin çoğuna beyaz ile yüksek kapsama alanlı paketler basmak için tasarlanmış bulunuyor. Ek iş fırsatları arasında benzersiz marka koruma unsurları da yer alıyor.

İngiltere merkezli Sirane Group’un baskının ilk beta müşterilerinden biri olarak duyurulmasının ardından Ticari ve İş Geliştirme Direktörü Peter Ralten şunları söyledi:
“Sirane’de bir süredir dijital baskıyı inceliyorduk ve geleceğin bu baskıda olduğunu fark ettik. HP Indigo 200K dijital baskı makinesi, inanılmaz verimlilik artışıyla bize yeni iş fırsatları sunuyor. Eşsiz HP Indigo kalitesi ve çok yönlülüğüyle, bu ürünü portföyümüze eklemenin sonuçlarını görmek için sabırsızlanıyoruz.”

HP Indigo 200K dijital baskı makinesi, HP Indigo’nun PrintOS yazılımının gruplama, birleştirme ve değişken veriler için otomasyon özelliklerinin yanı sıra daha hızlı, doğru renk eşleşmesi ve iş akışı ile verimli üretim sağlıyor. Operatör verimliliği için otomasyon araçları, sürdürülebilir üretim, döngüsel ambalajlama ve gıda ambalajı güvenliği ile birleştiğinde olağanüstü bir dijital çözüm ortaya çıkıyor.

HP Indigo 200K Digital Baskı Makinesinin Özellikleri

– 76cm genişlikte web baskı makinesi talep üzerine teslimat, minimum sipariş yok, hızlı kurulum ve iş başına minimum atık sunuyor.
– Baskı hızları 56 m/dak’ya (183 ft/dak) kadar çıkabiliyor.
– Markaların ihtiyaçlarını karşılamak üzere esnek ambalaj pazarı için sürdürülebilir bir çözüm.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?