Oracle Roving Edge, Hibrit Bulut Portföyünü Genişletiyor

Yeni çözüm, dünyanın en uzak köşelerinde bile olsa müşterilerin ihtiyaç duyduğu güvenli, ölçeklenebilir bulut hizmetlerine imkan tanıyor.

Oracle’ın geniş hibrit bulut portföyü, müşteri taleplerine yönelik çözümler üretmeye devam ediyor. Doğru bulut servisini, gerektiği miktarda, en yüksek güvenlik sertifikalarıyla uyumlu olarak, lokasyon esnekliğiyle sunuyor.

Oracle, güçlendirilmiş, taşınabilir ve ölçeklendirilebilir sunucu çözümü olan Roving Edge Cihazları (RED’ler) ile temel altyapı hizmetlerini uçlara taşıyan yeni bir ürün olan Oracle Roving Edge Altyapısı ile hibrit bulut portföyünü genişletti. Oracle Roving Edge Altyapısı’nı kullanan kuruluşlar, bulut iş yüklerini dünyanın en uzak köşeleri bile olsa ihtiyaç duydukları her yere çalıştırabiliyor. İster bir uçağın arkasında, ister kutuplardaki bir gözlem evinde isterse de Atlantik Okyanusu’nun ortasındaki bir petrol tankerinde olsun Oracle Roving Edge Altyapısı sayesinde Oracle Bulutu’nun gücüne her zaman ve her yerde erişilebiliyor.

Bu yeni hizmet, bulut kurulumları üzerinde müşterilere diğer tedarikçilere kıyasla daha fazla esneklik ve kontrol imkanı sunan Oracle’ın kapsamlı hibrit bulut portföyünün bir parçasıdır. Finansal hizmetler, kamu sektörü, sağlık, lojistik ve iletişim sektörlerinde faaliyet gösteren küresel müşteriler, geçmişte sahip oldukları ölçek, veri bağımsızlığı ve kontrol yetkinliklerinden ödün vermeksizin bulut dönüşümlerini desteklemesi için Oracle’ın hibrit bulut çözümlerini kullanmaktadırlar.

“Konu, iş yüklerini bulut üzerinde çalıştırmak olduğunda müşteriler seçenek istiyor. Her bir müşterinin veri bağımsızlığı veya ölçek konusunda farklı gereksinimleri var veya her biri, Oracle’ın bulut hizmetlerinin tümünü kendi tesislrinde kullanabilecekleri genele açık bir bulutu tüm özellikleriyle kullanarak deneyimlemek istiyor. Oracle Roving Edge Altyapısı, temel altyapı hizmetlerini en uzak noktalara bile sunan en yeni örnek” diyor Oracle Bulut Altyapısı’ndan Sorumlu Başkan Yardımcısı Clay Magouyrk. “Oracle’ın bulut portföyü, esasen müşterilere ihtiyaç duydukları her yerde ve her şekilde kullanabilecekleri bir bulut bölgesi sunuyor.”

Sadece Oracle, müşterilerine bulut dönüşümünde nerede olurlarsa olsunlar ihtiyaç duydukları kapsamlı bir bulut portföyü sunuyor. 29 Oracle Bulut Bölgesi’ni, Oracle Kamu Bulutu’nu, küresel çaptaki altı Oracle-Microsoft Azure Ara Bağlantı bölgesini içeren genele açık bulut ürünlerine ilaveten Oracle, hibrit bulut stratejileri için de en kapsamlı desteği sunmakta. Sunulan hizmetler arasında da Oracle Dedicated Region Cloud@Customer, Oracle Exadata Cloud@Customer, Oracle VMware Bulut Çözümü ve şimdi de Oracle Roving Edge Altyapısı yer alıyor. Bu çözümler hep birlikte müşterilere konum esnekliği ve üst seviyede müşteri denetimi imkanı sağlayarak müşterilerin kendi veri merkezlerinde Oracle Bulut hizmetlerine benzer nitelikteki hizmetleri çalıştırabilmesini, temel bulut hizmetlerini tamamen İnternet’ten kopuk bir şekilde yürütebilmesini ve genele açık buluta olan bağımlılıklarını da en aza indirebilmesini sağlıyor.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?