Mplus Akademi, Çağrı Merkezi Çalışanları İçin Kariyer Açılımı Başlattı

Gelişen teknoloji ve iletişim ağının hızla genişlemesi sonucu çağrı merkezi sektörünü gözde bir kariyer merkezi haline getiriyor. Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarıyla entegre müşteri deneyimini yeniden tanımlayan bu sektör, çalışanlarını kariyer hedeflerine ulaştırmak için akademik eğitim programları sunuyor. Mplus, Türkiye’nin en büyük dış kaynak sağlayıcı şirketlerinden biri olarak, Mplus Academy aracılığıyla sektörde kariyer odaklı bir devrim başlatıyor. İlk adım olarak, “Mplus Türkiye Yazılımcı Yetiştirme Programı”nı hayata geçirerek çalışanları geleceğe hazırlıyor.

Çağrı merkezi sektörü, şirketlerin dijital dönüşüm yolculuklarını hızlandırmada önemli bir rol oynuyor ve doğru kadroları oluşturmaktan performans ölçümüne, altyapı tasarımından maliyet yönetimine kadar birçok operasyonel süreç için çeşitli çözümler sunuyor. Teknolojik gelişmelere ayak uydurmanın yanı sıra, çalışanların gelişimi için sürekli ve kaliteli eğitimlerle desteklenmeleri de kritik bir unsur olarak ön plana çıkıyor. Mplus Türkiye, çağrı merkezi ve teknoloji servislerinin yanı sıra danışmanlık hizmetiyle de şirketlere rehberlik ediyor ve çalışanlarına gelişim fırsatları sunarak yüksek teknolojiyi akademik gelişimle birleştiriyor.

“Mplus Türkiye Yazılımcı Yetiştirme Programı” tüm çalışanları kapsıyor

Çalışanlarının gelişimlerinde önemli rol oynayan Mplus Academy bünyesinde; kısa, orta ve uzun vadeli, pek çok programdan oluşan eğitim modülleri geliştireceklerini kaydeden Mplus Grup Yetenek Yönetimi Başkanı Kaan İlker İşeder; “İlk adım olarak planladığımız ‘Mplus Türkiye Yazılımcı Yetiştirme Programı’nı ekim ayında başlattık. Tüm Mplus Türkiye çalışanlarını eşit ve adil şekilde kapsayan bu program ile yazılım ekibimizin mentorluğunda, çalışanlarımızı yazılım alanında geliştirmeyi, kariyer yaşamlarına ve kurumumuza katma değer üretmelerini sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

9 ay sürecek eğitim programı başladı

“Mplus Türkiye Yazılımcı Yetiştirme Programı”na katılan ve devam etmeye hak kazanan adayların 9 ay süren bir eğitim serüvenine başladığını belirten İşeder; “Programa 313 çalışanımız başvuru yaptı. Yazılım geliştirme ekibimizin yaptığı ön elemeden sonra 174 kişi için online sınav planlandı ve 21 arkadaşımız başarı gösterdi. Şu aşamada ilk eğitimimizi tamamladık ve değerlendirme aşamasına geçtik. Eğitim sonrasında gelinen seviyeye uygun ödevler ile geliştirilmesi gereken yönler hakkında geribildirimler verdik. İlk değerlendirme sonucunda başarı gösteren 9 arkadaşımızla yola devam ediyoruz” diye konuştu.

Adaylar, Mplus Türkiye yazılım ekibine katılma fırsatı elde ediyor

Programın ilk eğitim aşamasının tamamlandığını ve ilk analizlerin Mplus Academy ve Yazılım Geliştirme birimleri tarafından değerlendirme toplantıları ile yapıldığını da sözlerine ekleyen İşeder, “Eğitim sonrasında katılımcılara seviyelerine uygun ödevler verildi ve geliştirilmesi gereken noktalar hakkında geri bildirimler sağlandı. 9 ayın sonunda 7 eğitimden oluşan programı başarı ile bitirenler, Mplus Türkiye yazılım ekibinde stajyer yazılımcı olarak çalışma fırsatı elde edecek. 1 yılın sonunda ise yapılacak performans değerlendirmesine göre Mplus Türkiye yazılım ekibine dahil olabilecekler” dedi.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?