March Networks, Garanti BBVA işbirliği Dikkat Çekiyor

March Networks ile Garanti BBVA arasında imzalanan anlaşma, bankanın  analog sistemden dijital video gözetimine geçişin sağlandığı ortaklık, 883 şube ve 4.000’den fazla ATM’den oluşan geniş bir ağa 22.000’den fazla IP kamera ve 5.000 Network Video Kayıt Cihazının (NVR) konuşlandırılmasını içeriyor.

Anlaşma hakkındaki sorularımızı March Networks Orta Doğu Satış Direktörü Trevor Sinden yanıtladı.

1. Garanti BBVA ile yaptığınız işbirliği hakkında daha fazla bilgi vermenizi rica edebilir miyiz?
March Networks, bankayı analog gözetimden dijital gözetime geçirmek üzere Garanti BBVA ile ortaklık kurdu. 883 şube ve 4.000’den fazla ATM’de 22.000’den fazla IP kamera ve 5.000 Ağ Video Kaydedici (NVR) kullanılan bu çalışma sayesinde, Garanti BBVA’nın teknolojik altyapısında tarihi bir değişim yaşandı.

2. Sizce Garanti BBVA’nın dijital dönüşüm sürecinde March Networks’ü seçmesinin ardında ne gibi nedenler yatıyor?
Garanti BBVA, kanıtlanmış bankacılık uzmanlığı, küresel portföyü ve gözetim sistemlerinin merkezi yönetimini sunma becerisi nedeniyle March Networks’ü seçti. Bu kararda March Networks’ün çözümlerinin sağladığı verimlilik ve düşük operasyonel maliyetler de etkili oldu.

Analogdan IP videoya geçişe ilişkin stratejimiz, minimum operasyonel kesinti ve uygun maliyetli çözümleri vurgulayarak işletmelerin eski sistemlerinden yenisine sorunsuz bir geçiş yapmalarına yardımcı olmaya odaklanıyor. Zahmetsiz entegrasyon ve merkezi sistem yönetimi sağlamak için Command Recording Software (CRS) platformumuz ve Command Enterprise Software (CES) gibi yenilikçi teknolojilerden yararlanıyoruz.

Bunların yanı sıra, inovatif Searchlight for Banking çözümümüzle, Garanti BBVA’nın en son iş zekâsı yeteneklerini entegre ederek geleneksel video gözetimini yükseltmesine yardımcı olacağız. Bu, bankaların ATM işlemlerini video görüntüleriyle ilişkilendirerek hırsızlık ve dolandırıcılığı azaltmasını ve sıra bekleme süresi takibi gibi inovatif özelliklerle şube içi müşteri deneyimini geliştirmesini sağlıyor.

3. Bize March Networks hakkında daha fazla bilgi verebilir misiniz?
March Networks, akıllı video çözümlerinin geleceğine öncülük ediyor. March Networks’ün uzmanlık alanı, video gözetimi ve video tabanlı iş zekâsıdır. Videoyu iş içgörülerine dönüştürerek çeşitli sektörlerde operasyonel verimliliği, uyumu ve müşteri hizmetlerini geliştiriyoruz. Kurumsal sınıf video yönetimi ve bulut tabanlı hizmetlere odaklanan March Networks, 70’ten fazla ülkede küresel varlık gösteriyor ve 1.000’den fazla finans kuruluşuna, 300’den fazla perakende markasına ve başka sektörlere hizmet veriyor.

4. Garanti BBVA projesinde kullanılan March Networks çözümleriyle genel operasyonel verimliliği ve güvenliği nasıl artırmayı hedefliyorsunuz?
March Networks, merkezi yönetim ve gözetim sistemlerinin gelişmiş sağlık izlemesi yoluyla Garanti BBVA projesinde operasyonel verimliliği ve güvenliği artırmayı hedefliyor. Çözüm, kapsamlı video yönetim yazılımı, video verileri için büyük bir merkezi depolama çözümü ve uzaktan erişim olanağını içeriyor. Bu özellikler daha iyi çalışma süresi sağlamak, bakım maliyetlerini düşürmek ve güvenliği ve müşteri deneyimini geliştirmek için tasarlandı.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?