Accenture Türkiye’nin Yeni Genel Müdürü Dilnişin Bayel Oldu

Accenture Türkiye Finansal Hizmetler Sektör Lideri ve Yönetici Ortağı Dilnişin Bayel, 7 Eylül’de Accenture Türkiye Genel Müdürlüğü görevine getirildi.

Accenture çatısı altında 13 yıldır çalışan Bayel, bayrağı yeni iş fırsatlarını değerlendirmek üzere Accenture’dan ayrılan Tolga Ulutaş’tan devraldı. Ulutaş, 2008 yılından beri Accenture bünyesinde çeşitli pozisyonlarda görev aldı. Telekomünikasyon, Medya ve Teknoloji Endüstri Liderliği sorumluluğunun yanı sıra 2011 yılından beri Genel Müdürlük görevini yapmaktaydı.

Dilnişin Bayel

Dilnişin Bayel.

Accenture MART (Orta Doğu, Afrika, Rusya, Türkiye) Bölgesi Kıdemli Yönetici Ortağı Eugenio Bonomi, “Dilnişin Bayel’in, dijital dönüşüm ve entegrasyon alanlarındaki derin tecrübeleri, mükemmel müşteri ilişkileri ve uzun yıllardır bizimle birlikte olmasının getirdiği deneyim ile Accenture Türkiye’ye büyük katkılar sağlayacağına inanıyorum. Tolga’ya geçtiğimiz 8 yıldır Türkiye’deki müşterilerimize ve çalışanlarımıza sağlamış olduğu değerli katkıları için teşekkür ediyorum” dedi.

Öncelikli Hedefi İnovatif Teknolojiler Olacak

Dilnişin Bayel, Türkiye’nin bölgede büyümesi ve genişlemesinden sorumlu olmasının yanı sıra Accenture’ın Türkiye’de inovatif teknoloji alanında, özellikle de dijital strateji, bulut bilişim ve güvenlik çözümleri konusunda liderliğini güçlendirmeye odaklanacak.

Bayel, 2003 yılında katıldığı Accenture’da, Genel Müdürlük görevini üstlenmeden önce;  büyük dönüşüm projelerinin tasarımı ve uygulamaya geçirilmesini ve yakın zamanda dijital dönüşüm projelerini yönetti. 2008 yılından bu yana Accenture Türkiye Finans Sektörü Lideri ve Yönetici Ortağı olarak görev yapan Bayel, Genel Müdürlük görevinin yanı sıra hem bu rolünü hem de MART (Orta Doğu, Afrika, Rusya, Türkiye) Bölgesi ‘İnsan Kaynağı ve Yetenek Çeşitlilik” liderliği yönetimini sürdürecek. Accenture içinde kadın programlarını yürüterek gelecek nesil kadın liderler yetiştirmede öncülük eden Bayel, Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme mezunudur.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?