Papara İş Süreçleri Delinea Çözümleri ve Inforte Tecrübesi ile Daha da Güvende

Teknoloji yatırımlarını her geçen gün artıran Papara, siber güvenlik alanında da Inforte’nin tecrübesiyle Delinea ürünlerini seçti.

Papara, KPMG tarafından Global Fintech 100’de listelenen ve VISA tarafından “En iyi Fintech girişimi” ödülüne layık görülen, Türkiye’nin lider Fintech şirketlerinden bir tanesi. Türkiye’den seçilen 68’inci Endeavor girişimi olma başarısını gösteren Papara, 2016 yılında geleneksel bankacılığın kısıtlamalarına karşı basit, adil, hızlı ve kullanıcı dostu hizmet ve ürünleri ile geleceğin bankacılık hizmetlerini kullanıcılarına sunma amacıyla kuruldu.

Şirket olarak çok hızlı bir büyüme sürecinde olduklarını belirten Papara Siber Güvenlik Takım Lideri Abdullah İşsever, “Bugün geldiğimiz noktada 12-13 milyon bireysel kullanıcıya sahibiz. Aralarında Uber, Yandex gibi şirketlerinde bulunduğu 1000’i aşkın kurumsal kullanıcımız var. 400’den fazla çalışanı olan Papara olarak ürün ve hizmetlerimizi daha geniş coğrafyalara yayıp bölgenin lider ve rekabetçi fintech markası olmayı hedefliyoruz” dedi.

“Siber güvenlik olmazsa olmazımız”

Siber güvenlik alanında bir ürün arayışında iken bize en uygun ürünün Delinea olduğunu gördük. Delinea da bizim daha önce de çalıştığımız iş ortağımız Inforte ile çalışıyor. Inforte ile daha önceki çalışmalarımızdan ne kadar iyi bir teknik kadroları olduğunu bildiğimiz için de tereddüt etmeden Inforte ile çalışmaya karar verdik. Proje sürecinde bütün isteklerimize cevap verebilecek yetkinlikte olmaları da tercih sebeplerimizden biri oldu” dedi.

Delinea ürünlerini esnek bir yapıda olduğu için tercih ettiklerine değinen Abdullah İşsever, bu konuda şunları söyledi:
“Delinea ürünleri bizim siber güvenlik alanındaki tüm ihtiyaçlarımızı karşılayabilecek durumda olan bir ürün. Bazı süreçlerde ürün üzerinde gördüğümüz bazı eksiklikleri yurtdışı ile yaptığımız toplantının ardından kısa bir süre içinde yayınladıkları güncelleme ile çözmeleri ve ürünlerine karşı bu kadar hızlı bir geliştirme sürecine girmeleri de bizim için çok önemliydi. Papara’nın yapısındaki çeviklik, böyle iş ortaklarımızı da hızlı hareket etmesiyle birlikte bir adım daha öne çıkmamızı da sağlıyor.”

Projenin beklenen sürede bitirildiğine de vurgu yapan Abdullah İşsever sözlerini, “Delinea, daha önce birlikte çalıştığımız bir kurum değildi ancak her türlü desteği de Inforte üzerinden aldık. Delinea ürününün tüm ihtiyaçlarımızı karşılayan esnek bir ürün olması ve Inforte’nin hızlı dönüş ve destekleriyle çok başarılı bir proje süreci geçirdik diyebilirim. Bizim çok hızlı büyümemizden kaynaklı her gün de yeni bir ihtiyaç doğması anlamına geliyor. Bu süreç de projenin daha fazla dallanması anlamına geliyor. Inforte bu süreçte bizim gibi düşünerek ve hızlı davranarak projenin beklenen sürede sona ermesini sağladı” şeklinde bitirdi.

Abdullah İşsever‘in konu hakkındaki görüşlerini aşağıdan izleyebilirsiniz.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?