Koç Üniversitesi Dijital Dönüşümüne Oracle Desteği

Koç Üniversitesi bünyesindeki 70’ten fazla bölümden alınan veriler, Oracle’ın desteğiyle 10 yıllık planlama için bir araya getiriliyor.

Türkiye’de ve bölgede önde gelen araştırma odaklı vakıf üniversitelerinden biri olan Koç Üniversitesi, büyük çaplı bir dijital dönüşüm için Oracle Kurumsal Performans Yönetimi (EPM) Bulut Hizmetleri’ni hayata geçirdi. Bu girişim sayesinde Koç Üniversitesi, üniversitenin 70’ten fazla bölümünden gelen verileri modernize ederek stratejik organizasyonel hedeflerine ulaşabilecek ve gelecek 10 yıla ilişkin finansal planlamasını tamamlayabilecek.

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Koç Üniversitesi Mali, İdari ve BT’den Sorumlu Genel Sekreteri Cihan Özsönmez, “Dijital dönüşüm çağında öncü rolümüzü sürdürebilmek için hepimizin işbirliği yapması ve yenilikler üretmesi gerekiyor. Koç Üniversitesi olarak ayrıntılı senaryo modelleme fonksiyonları ile borç ve sermaye yapısı planlama özellikleri olan uzun vadeli tahmin modellerini oluşturmayı amaçlıyoruz. Bu nedenle Koç Üniversitesi olarak sistemlerimizi mükemmelleştirme ve modern hale getirme taahhüdümüzün bir parçası olan KU-Vision Dijital Dönüşüm Projemizi oluşturduk.” dedi. Cihan Özsönmez şöyle devam etti: “Oracle Bulut Çözümleri, otomatik veri analizi ile daha fazla bilgi elde etmemize yardımcı olma konusunda oldukça etkili olduğunu kanıtladı. Oracle EPM Bulut Hizmetleri ile 4 ay içinde 70’den fazla bölümün verilerini birbirleriyle uyumlu hale getirdik. Artık önümüzdeki 10 yılın planlamasını yapabilmekteyiz.”

“Günümüzün iş liderleri, klasik EPM (Kurumsal Performans Yönetimi) süreçlerini yeniden modellemek gerektiğinde birtakım zorluklarla karşı karşıya kalmaktadır.” diyen Oracle Türkiye İş Uygulamaları Satış Direktörü Ayşegül Dedeoğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Yüksek öğretim kurumlarına, öğretim maliyetlerinde şeffaflık sağlayacak araçları sunarak öğrencilerine mümkün olan en iyi akademik deneyimi sunmalarında destek oluyoruz. Birimlere elde ettikleri gelirler, giderler ve tükettikleri kaynaklar ile ilgili bilgileri sağlayan Oracle EPM Bulut Hizmetleri, kurumların bunlarla ilgili kaynakları uyumlu hale getirme konusunda daha öngörülü kararlar alabilmelerine yardımcı oluyor. Koç Üniversitesi’nin eğitim, bilgi ve hizmet seviyesini hem yurt içinde hem de yurt dışında yükseltmek amacıyla çıktığı dijital yolun bir parçası olmaktan mutluyuz.”

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?