Panasonic’in El Terminallerine Android Sertifikası

TOUGHBOOK T1 ve N1 el terminalleri, Google’ın dayanıklı Android sertifikasının bütün gerekliliklerini karşılıyor.

Panasonic’in tüm yapılandırma gerekliliklerini karşılayan iki dayanıklı el terminali, Google tarafından ‘Android Enterprise Recommended’ dayanıklı cihaz olarak sertifikalandırıldı. Entegre barkod okuyucusuna, ses ve veri özelliklerine sahip TOUGHBOOK T1 ve TOUGHBOOK N1, dayanıklı cihazlar için yeni sertifikaya sahip ilk Android tabanlı Panasonic cihazları oldu.

‘Android Enterprise Recommended’ sertifikasıyla Google, şirketlerin günden güne artan ihtiyaçlarına cevap veren Android cihaz ve hizmetleri gönül rahatlığıyla seçmelerine, hizmete almalarına ve yönetmelerine yardımcı oluyor. Android Enterprise Recommended for Rugged Devices (Dayanıklı Cihazlar için Android Enterprise Recommended), sertifika sisteminin yalnızca düşmelere, toza ve daha fazlasına dayanabilen ve zorlu koşullarda bile çalışmaya devam edecek şekilde oluşturulan cihazlara odaklanan alt branşı. Android Enterprise Recommended dayanıklı cihazlar, daha uzun bir süre boyunca güncelleme alıyor ve kurumsal müşterilerin bir ihtiyacına daha cevap veriyor.

Panasonic TOUGHBOOK T1 ve N1 cihazları, Google’ın Android Enterprise destek sistemi için güvenilirlik, yönetim kolaylığı ve uzun dönem kullanım kriterlerinden oluşan dayanıklılık sertifikasının gerekliliklerini karşılıyor.

Güvenilirlik

Google’ın bir cihazı sertifikalandırması için o cihazın tozlanmaya veya suya karşı IP64 derecesiyle birlikte MIL-STD810G askeri standardına sahip olması ve 1.2 metreye kadar olan yüksekliklerden düşmeye dayanması gerekiyor. Her iki Panasonic TOUGHBOOK cihazı da IP68 standarına sahip olarak bu gerekliliğin üstüne rahatlıkla çıkıyor. TOUGHBOOK N1 2.1 metreye, TOUGHBOOK T1 de 1.5 metreye kadar olan yüksekliklerden düşmeye dayanarak, Google’ın bu gerekliliğini de kolaylıkla karşılıyor.

Güvenlik

Google aynı zamanda üreticiler tarafından hizmete alınan güvenlik güncellemelerinin cihazın ilk kullanımından itibaren 90 gün içerisinde gönderilmesini ve güvenlik güncellemelerinin 5 yıllık süre boyunca devam etmesini talep ediyor. Panasonic’in sunduğu ücretsiz bir hizmet kapsamında ürünün kullanım ömrünün bitiminden 1 yıl sonrasına kadar yılda en az iki kere güncelleme sunuluyor. Panasonic’in isteğe bağlı servis paketi kapsamında beş yıl boyunca veya ürünün kullanım ömrünün bitiminden 3 yıl sonrasına kadar yaklaşık her 45 günde bir (her çeyrekte iki kez) güvenlik güncellemeleri kullanıcılara ulaştırılıyor. Özel bir proje anlaşmasıyla sunulan bu destek 10 yıla kadar uzatılabiliyor.

Yönetim Kolaylığı

Google, sertifikaladığı cihazların ilk kurulumu sırasında Yakın Alan İletişimi’nin (NFC) QR kodunun eklenmesiyle tam otomatik yönetim kapasiteleri sunmasını istiyor. Panasonic, aralarında QR, NFC, büyük sağlayıcıların sunduğı Mobil Cihaz Yönetimi (MDM) ve Kurumsal Mobilite Yönetimi (EMM) uygulamalarının yanı sıra Panasonic Hızlı Yapılandırma (PARC) aracını kullanan müşteriler için desteğin yer aldığı birçok yönetim seçeneği sunuyor.

Uzun Dönem Kullanılabiliyor

İşletim sistemi desteğinin uzun süre devam etmesi için Google tüm sertifikalandırdığı cihazların üreticilerinin Android 7.0 veya daha üstünü kullanan cihazlarla uyumlu büyük bir işletim sistemi sürümünü yayınlamasını gerekli kılıyor. Panasonic’in T1 ve N1 el terminalleri halihazırda Android 8.1 (Oreo) işletim sistemini kullanıyor ve ilerleyen günlerde de Android 9 (Pie) sürümüne yükseltilebilecek. Android’in ilerleyen günlerde sunacağı donanım kapasitelerine bağlı olarak ek işletim sistemi güncellemeleri de mümkün olacak.

Panasonic Kurumsal Mobil Çözümler Pazarlama Genel Müdürü Jan Kaempfer, konuyla ilgili şunları söyledi: “Kurumsal müşteriler çalışanları için çok hızlı bir şekilde Android mobil bilişim cihazlarını benimsemeye devam ediyor. Bu müşteriler aynı zamanda seçtikleri cihazların kurumsal kullanıma uygun olduğundan ve ihtiyaç duydukları desteğin sağlandığından emin olmak istiyor. Dayanıklı mobil bilişimin Avrupa’daki uzun dönem lideri olan Panasonic olarak Google’ın Dayanıklı Cihazlar için ‘Android Enterprise Ready’ sertifika programına katılmaktan ve güvenilirlik, güvenlik, yönetim kolaylığı ve uzun süreli kullanım alanlarında Android standartlarımızın yüksek gereklilik kriterlerini geçtiğini görmekten mutluluk duyuyoruz.”

Dayanıklı El Terminalleri Yeniden Oluşturuluyor

TOUGHBOOK T1 el terminallerinin ve akıllı telefonların en iyi özelliklerini dayanıklı 5” cihazda bir araya getiriyor. Ses ve veri kapasiteleri, entegre barkod okuyucusu, geniş özellik yelpazesi ve aksesuar seçenekleriyle T1, perakende, imalat, ulaşım, lojistik ve kamu güvenliği alanlarında faaliyet gösteren mobil çalışanlar için ideal bir cihaz haline geliyor.

TOUGHBOOK N1; el terminalleri, akıllı telefon ve barkod okuyucunun en iyi özelliklerini 4.7’’ kategorisindeki en ince ve en hafif tabletlerin birinde bir araya getiriyor. Açılı arka barkod okuyucusu, kullanıcıların aynı kasların sürekli kullanımından ötürü ağrı çekmemesini ve daha verimli olmasını sağlıyor. Aynı zamanda opsiyonel pasif ve aktif kalem seçenekleriyle yazı yazmak ve imza almak da çok kolaylaşıyor. Tamamen dayanıklı tasarımı sayesinde cihaz çok uzun bir kullanım ömrü sunarken toplam sahip olma maliyetini düşürüyor. Kullanıcıların cihazı kapatmadan batarya değiştirebilme özelliği, birçok taşıma ve monteleme çözümleri gibi aksesuarlarla bir araya gelerek ortaya gerçek bir mobil cihaz çıkarıyor.

Etiketler: , , ,