Citrix’in İkinci Çeyrek Gelirleri Salgına Rağmen Arttı

Citrix 2020 yılı ikinci çeyreği için finansal sonuçlarını açıkladı.

Sonuçlar, güvenli, uzaktan çalışma ortamlarına yönelik talebin güçlü bir biçimde devam ettiğini, yıllık olarak hesaplanmış sürekli abonelik gelirlerinde güçlü bir artışı ve operasyonlardan elde edilen rekor düzeyde nakit akışını yansıtıyor. Kâr açıklamasının yapıldığı telekonferansta öne çıkan konulardan biri, Microsoft ile imzalanan kapsamlı bir pazara giriş sözleşmesinin ve genişletilen stratejik ortaklığın duyurulması da oldu.

Citrix CEO’su David Henshall, şunları söyledi: “Gelecekte bulut hizmetlerimizin daha yaygın olarak benimsenmesini ve daha derinlemesine penetrasyona sahip olmasını sağlamak için yararlanmayı planladığımız yollardan biri de ortaklıklarımız. En uzun süreli ve her zaman en stratejik olan ilişkimiz, Microsoft ile olan ilişkimizdi. İki şirket, müşteri için açıklığı artıracak ortak pazarlama aktivitelerine yatırım yapıyor, talep üretmeyi destekliyor ve hem doğrudan satış ekiplerimiz hem de kanal ekiplerimiz için bir satış hattı yaratıyor.”

Finansal Sonuçlara Dair Öne Çıkanlar Şunlar oldu

• 2020 yılı ikinci çeyreği için bildirilen gelir: Yıllık bazda yüzde 7 oranında artışla 799 milyon ABD doları oldu.
• Yıllık olarak hesaplanmış sürekli abonelik geliri: Yıllık bazda yüzde 54 oranında artışla 949 milyon ABD doları oldu.
• Abonelik rezervasyonları: Toplam ürün rezervasyonlarının yüzde 76’sı (2019 yılı ikinci çeyreğinde bu oran yüzde 62’ydi) oldu.
• Hizmet Olarak Sunulan Yazılımlar (SaaS) için yıllık olarak hesaplanmış sürekli abonelik geliri, yıllık bazda yüzde 41 oranında artışla 590 milyon ABD doları oldu
• Operasyonlardan elde edilen nakit akışı, 419 milyon ABD doları ile rekor düzeye ulaştı

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?