GTech Akademi 9. Dönem Kayıtları Başladı

Finansal teknolojiler ve analitik konularda çözümler sunan Türkiye’nin en büyük teknoloji şirketlerinden GTech, içinde bulunduğu sektöre nitelikli gençler kazandırmaya devam ediyor. Temmuz ayında 9. dönemi gerçekleşecek ve deprem bölgesindeki gençlere öncelik tanınacak GTech Akademi, yeni mezun birçok gence kariyer yolculuklarında avantaj sağlayacak.

Farklı sektörlerdeki 22 yıllık deneyimini global teknolojik gelişmelerle birleştirerek hem yurt içindeki hem de yurt dışındaki kurumlara katma değer yaratan ürünler ve çözümler sunan GTech, teknoloji sektörüne genç yetenekleri katmaya devam ediyor. Üniversite mezuniyeti sonrası kariyer yolculuğuna çıkan gençleri, GTech Akademi’de hem teorik hem de uygulamalı eğitimlerle daha donanımlı hale getiriyor. Eğitimlerin alanlarında yetkin yöneticiler tarafından verildiği GTech Akademi’nin Mart sonunda başlayan 9. dönem başvurularında depremzede gençlere öncelik verilecek.

GTech’in geleceğe yatırım yapma ve gençleri iş dünyasına hazırlama amacıyla hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projesi GTech Akademi’de programa dâhil olacak gençler bu sene Veri Tabanı, Veri Ambarı ve İş Zekâsı, Büyük Veri ve Analitik, Kurumsal Performans Yönetimi, Finansal Çözümler ve Risk Yönetimi alanlarında teorik ve uygulamalı eğitimler alabilecek. Gençler ayrıca verilen eğitimlerle birlikte mentorluk desteği de alarak öğrendikleri teorik bilgileri iş hayatının dinamiğinde nerede, nasıl kullanabileceklerini de deneyimleyecek.

GTech Akademi eğitimlerini tamamlayacak gençler başta GTech olmak üzere sektörün önde gelen firmalarında da kariyerlerine başlama fırsatı elde edecek. Uzmanlarla birlikte kazandıkları deneyimler sayesinde GTech Akademi katılımcılarının yüzde 75’i birkaç ay içinde iş bulabiliyor. Sektörün en büyük ihtiyaçlarından biri olan nitelikli eleman sorununa katkı sağlamanın gururunu yaşadıklarını belirten GTech Yönetici Ortağı Özgür Sarıgül; “Gençlerimizi iş hayatına hazırlamak ve onları daha donanımlı bireyler haline getirmek bizim en büyük sorumluluğumuz. Bu yüzden 2014 yılından bu yana GTech Akademi ile geleceğin teknik liderlerini yetiştirmeye devam ediyoruz. Aynı zamanda teknoloji sektöründeki nitelikli ve donanımlı genç iş gücünü artırarak bu konudaki soruna da bir çözüm modeli geliştiriyoruz. 8 yılda toplam 381 genç yeteneği sektörümüze kazandırdık. Bu gençler arasından 91 kişiyi ekibimize dâhil ettik. Her yıl eğitimlere gösterilen ilginin artması ve mezun olan gençlerimizin kısa sürede kariyerlerine başlaması ne kadar doğru bir yolda olduğumuzu gösteriyor. Bu sene aynı zamanda depremden etkilenen bölgelerdeki gençlerimize de bu imkânı sunarak yaralarını iyileştirme çabalarında onlara destek olmak istiyoruz. Bundan dolayı eğitimler için deprem bölgelerinden gelen başvurulara öncelik vereceğiz” dedi.

Başvuruların kariyer.net üzerinden 16 Haziran’a kadar alınacağı GTech Akademi’ye kariyerini Veri Bilimci, Veri Mühendisi, Veri Mimarı, EPM Danışmanı ve Finansal servisler danışmanı olarak geliştirmek isteyen yeni mezun veya yüksek lisans, doktora öğrencileri ile maksimum 3 yıl yazılım deneyimi olan gençler başvurabiliyor.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?