Eclit’te Yeni CEO

Eclit, 25 yıla yaklaşan sektör tecrübesine sahip Erdem Telci’nin yeni CEO olarak göreve başladığını duyurdu.

Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi’nde tamamlayan Erdem Telci, kariyerine Sistem Yöneticisi olarak başladı. Coretech, VeriPark ve Doğan TV Holding’de teknoloji ekipleri yöneten Telci, 25 yıla yaklaşan deneyiminin son 14 yılında Trendyol.com ve Alibaba Group bünyesinde Datacenter, Cloud, Platform, SRE, Database, Observability, Network ve Enterprise Tech takımlarını kurup 300’den fazla mühendisi yönetti. Erdem Telci ayrıca Türkiye’de Datacenter kapasite eksikliğini görerek, firmanın Ankara’da yapımına başladığı yenilikçi Datacenter yatırımını başlattı ve projenin tüm mühendislik ve projelendirme faaliyetlerini yürüttü.

TÜBİTAK Ar-Ge projelerinde proje yöneticisi ve teknik mimar olarak da görev alan Telci, 3 Haziran itibariyle Eclit’in yeni CEO’su olarak göreve başladı.

Müşterilerini Dijital Ekonominin Geleceğine Hazırlayacak

Yönetilen hizmetleri odağına alan Eclit’in bu alanda Türkiye’deki en güçlü şirket olduğunu belirten Telci, çok önemli bir avantaja sahip olduklarını vurguladı. Telci, “Türkiye teknolojide yönetilen hizmetler sağlayıcısı olarak çok güçlü bir konuma sahip. Bu alanda lider Eclit’te CEO olarak üstlendiğim yeni görevimden dolayı oldukça mutluyum. Hızla değişen, risk ve fırsatları aynı derecede sunan sektörümüzde genç, dinamik ve yetenekli Eclit takımıyla, yarının ihtiyaçları için bugünden güçlü temeller atacağımıza inanıyorum. Bunun için de teknolojinin gideceği yönü okuyarak doğru ürün ve çözümleri bugünden oluşturabilmek kritik başarı faktörleri arasında yer alıyor.” dedi. Telci, sözlerine şöyle devam etti:
“Geçmişte, yönetilen hizmet sağlayıcıları, teknoloji altyapısının yönetimi ve optimizasyonuna yoğunlaşarak donanım ve yazılım ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunmuştu. Günümüzde özellikle yapay zekâ gibi teknolojik gelişmelerle iş verimliliğini arttırmak sektörün odak alanları arasında yer alıyor. Dijital tehditlerin azaltılması, müşteri verilerinin güvenliğini sağlamak gibi tercihe bağlı olmayan standartlar da yine Eclit gibi yönetilen hizmet sağlayıcılarının sorumluluk alanları arasında. Gelecekte ise hizmet sağlayıcılar, stratejik iş çevikliği ve yenilikçiliği artıracak çözümler sunarak, işletmelerin değer yaratmasına, rekabet etmesine ve büyümesine yardımcı olacaktır. İşletmelerin büyüme yolculuklarında değer yaratan çözümlerle müşterilerimizin, hızla evrimleşen dijital ekonomide uyum, rekabet ve büyüme yeteneklerini desteklemek ana hedefimiz olacak.”

Etiketler: , ,

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?