QARGOS F9 Kargo Scooter Sahnede

QARGOS, Dassault Systèmes’in son teknoloji ürünü 3DEXPERIENCE platformunu kullanarak gelecekteki mühendislik projelerinin geliştirilmesine hız verdiğini duyurdu ve mühendisliğin optimize edilmesindeki önemli rolünü vurguladı yenilikçi elektrikli kargo araçlarının yaratılmasını hızlandırıyor.

Pazara sunma hızının ve ileri teknolojinin çok önemli olduğu bir sektörde QARGOS, yeniliğin sınırlarını zorlamaya kararlıdır. Çeşitli mühendislik disiplinlerindeki QARGOS çalışanları, 3DEXPERIENCE platformunun gücünden yararlanarak sürdürülebilir kentsel lojistik çözümlerinin fikir aşamasından üretim aşamasına kadar geliştirilmesini kolaylaştıracak.

Dassault Systèmes tarafından Dallas’ta gerçekleştirilen 3DEXPERIENCE World 2024 kapsamında uluslararası basın ile buluşan QARGOS Kurucu Ortağı Alok Das, “3DEXPERIENCE platformu, mühendislik süreçlerimizi optimize etmede, sanal ikiz düşüncesini desteklemede ve entegre veri kullanımını etkinleştirmede etkili olacak. Bulut tabanlı 3DEXPERIENCE platformunun sunduğu birleşik modelleme ve simülasyon veya MODSIM yaklaşımı, Devrim niteliğindeki kargo aracı platformumuzda en yüksek kalitede sürücü deneyimi ve performansı” dedi.

Mühendislik ekipleri, 3DEXPERIENCE platformunu QARGOS’un gelecekteki ürün geliştirme ortamına entegre ederek, entegre verilerle gerçek zamanlı olarak yapılandırılmış bir elektrikli kargo aracı platformunun sanal ikizi üzerinde işbirliği yapacak. Bu kolaylaştırılmış yaklaşım, bileşenlerin daha kolay yeniden kullanılmasını sağlar, araç değişkenliğine ilişkin karmaşıklıkları giderir ve mühendislikten üretime döngü süresini artırır. QARGOS, mevcut BT çözümlerinden verileri sorunsuz bir şekilde entegre edebilir ve mühendislik platformunu modelleme ve simülasyon gibi diğer disiplinlere genişletebilir.

Bu yaklaşım, QARGOS’un kentsel lojistikte sürdürülebilir çözümlere öncülük etme ve endüstride devrim yaratmak için ileri teknolojinin gücünden yararlanma konusundaki kararlılığında önemli bir adıma işaret ediyor.

QARGOS F9, küresel lojistik operasyonlarında, özellikle de lojistik operasyonları için scooter, motosiklet ve e-bisikletlere bağımlı bölgelerde ezber bozan bir araç olarak ortaya çıkıyor. Gelir için iki tekerlekli araçlara bağımlı olan kişilerin karşılaştığı sınırlamaları ele alıyor, artırılmış kargo kapasitesi sunuyor ve sürücü güvenliğine öncelik veriyor. 225 litre kapasiteye ve 120 kg’a kadar yük taşıma kapasitesine sahip ön depolama alanıyla QARGOS F9, iki tekerlek üzerinde kargo taşımacılığını yeniden tanımlıyor. Bu araç, Dassault Systèmes’in SOLIDWORKS, ENOVIA, SIMULIA ve 3DEXPERIENCE Works portföyünün diğer uygulamalarından yararlanılarak konsept aşamasından itibaren hayata geçiriliyor.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?