DE-CIX yılın “En iyi Internet Değişim Operatörü”

DE-CIX, bu yıl düzenlenen Global Carrier Awards’ta 2019 yılının En İyi İnternet Değişim Operatörü oldu. İlgili ödül, global operator ekosisteminin her yıl bir araya geldiği en büyük buluşma olan Capacity Europe 2019 sırasında, 30 Ekim 2019 Çarşamba günü düzenlenen Global Carrier Awards Töreni’nde takdim edildi. DE-CIX, sektörün bu iddialı ödülünü geçtiğimiz 5 yıl içinde 4’üncü kez aldı.

Londra’da düzenlenen törende ödülü alan DE-CIX CEO’su Harald A. Summa konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Yaptığımız işle, sektörün ileri gelenleri ve tanınmış uzmanları tarafından seçilmek bizim için büyük bir gurur. Bu muhteşem ödül DE-CIX ekibine gidiyor. Onlar olmasaydı, iş dünyasında 25 yılı aşan böylesi bir başarıyı yakalamak mümkün olmazdı. Amacımız, bağlantı hizmetlerimizi mümkün olduğunca en kolay şekilde müşterilerimize ve dünya genelinde bize ihtiyaç duyulan her yere taşımak. Bu yaklaşıma sektör tarafından da değer verildiğine inanıyorum ve bu büyük ödül de bu değerin bir yansıması.”

The Global Carrier Awards her yıl düzenleniyor ve telekomünikasyon, veri merkezleri ile İnternet Değişimi alanında hem bölgesel hem global pazarlarda yenilikleri, vizyonu ve mükemmelliği onurlandırıyor. Değerlendirme jürisi, telekomünkasyon, sektör uzmanları ve Capacity Magazine yayınının önde gelen editörlerinden oluşuyor.