Acronis Satın Almalara Devam Ediyor

Acronis, Microsoft Hyper-V ve Azure bulut yönetimi ve güvenlik çözümlerinin global sağlayıcısı olan 5nine’ın yüzde 100’ünü satın aldığını açıkladı.

5nine, Hyper-V için uçtan uca bulut çözümleri, Hyper-V ve Azure için çok katmanlı güvenlik çözümü sunan bir yapı. Şirket ayrıca yenilikçi, güçlü ve kullanımı kolay yazılımı maliyetleri azaltmak, verimliliği artırmak ve güvenlik risklerini azaltmak için tasarlanmış ürünlere sahip.

Acronis, bu satın almayla 5nine’ın teknolojisini Acronis Cyber ​​Platformuna entegre edecek ve Acronis Cyber ​​Cloud Solutions portalı üzerinden yeni hizmetler sunacak. 5nine’a ait çözümler, yönetilen servis sağlayıcıların (MSP’ler) ve BT kuruluşlarının bulut hizmeti düzenlemesini basitleştirmesini, yeni iş oluşturmasını ve müşterilerin ihtiyaçlarını yönetmesini sağlıyor.

Acronis, 5nine ile birlikte müşterilere ve iş ortaklarına, iş yüklerini fiziksel veya sanal altyapılarından Acronis Cyber ​​Infrastructure, Microsoft Azure veya her ikisine geçirmek için daha kolay bir yol sunacak. 5nine’ın bulut geçişini, yönetimini, izlemesini ve yenilikçi iş yükü yönetim araçlarını ve süreçlerini birleştirme becerisi, tüm verilerin, uygulamaların güvenliğini, erişilebilirliğini, gizliliğini, orijinalliğini ve güvenliğini (SAPAS) sağlıyor.

5nine İcra Kurulu Başkanı Karen Armor, “Gücümüzü Acronis ile birleştirerek, ürün yeniliğini hızlandırabilir, dağıtım kanalımızı genişletebilir ve mevcut teknolojimizi kaldırarak müşteri gereksinimlerini karşılayabilecek hale geldik. Müşterilerimiz adına Microsoft sanal makinelerini yönetme ve koruma konusunda neredeyse on yıllık deneyimden edinilen bilgiler sayesinde, bu satın almanın bulut benimsemesini teşvik edeceği ve dünya çapında güvenli ve güvenilir bulut altyapısı dağıtımları sağlayacağından eminiz” dedi.

Acronis, BT kanalındaki 50.000 ortak topluluğuna 5nine hizmet sunmadaki değerini görür ve MSP’lerin ve bulut servis sağlayıcılarının hibrit altyapı iş yüklerini daha iyi yönetmelerini sağlayacak. Acronis’in altyapı dağıtım gereksinimlerini lokasyona, bütçeye ve kullanım durumuna göre karşılayabilmesi, Acronis Cyber ​​Infrastructure, Microsoft Azure ve daha fazlası ile siber koruma sağlamak için onlara en üst düzeyde kontrol ve esneklik de sunacak.

Acronis Kurucusu ve CEO’su Serguei “SB” Beloussov, bu satın alma hakkında şunları söyledi:
“Siber koruma ürünleri ve hizmetleri portföyümüze 5nine’in çözümünü ekleyerek, ortaklarımıza ve müşterilerimize Microsoft hibrit bulut platformunu benimsemenin kolay bir yolunu sunuyoruz. Birleştirilmiş bir çözümle, kuruluşlar tümünü bulutlara taşıyabilecek veya iş yüklerini buluta taşıyabilecek ve daha sonra hem kurum içi hem de bulut sanal makinelerini tek bir arayüzle yönetebilecek. Acronis’in kullanımı kolay, tek cam bölmesini genişleterek BT ​​yöneticilerinin tüm iş yükleri için siber korumayı izlemesi, yönetmesi ve sağlamasını sağlayarak iki çözümün işlevselliğini birleştirmeyi düşünüyoruz .”

Acronis, 5nine’ın ödüllü Bulut Yönetimi, Bulut Geçişi ve Güvenlik Platformu’na yatırım yapmayı ve geliştirmeyi planlıyor. Her iki şirket de geniş bir deneyime sahip ve Microsoft ekosistemine ulaşıyor. Microsoft Gold Certified iş ortakları, Microsoft Azure’un daha fazla benimseme kazanmasıyla yenilemeyi sürdürmesi planlanıyor.