Veeam, 2019’un İlk Çeyreğinde de Çift Haneli Büyüdü

Veeam, Veeam Availability Suite 9.5 Update 4 ve yeni kayıt modelleri ile yıllık sürekli gelirini (ARR) yüzde 30 artırdı. İşletmelerin veri erişilebilirliği, çeviklik ve işlerinin hızlanması için hibrit bulut stratejisinden yararlanması da satışların yüzde 16 yükselmesini sağladı.

Akıllı Veri Yönetimi sağlayan yedekleme çözümlerinin lider şirketi Veeam Software 2019 ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı. Şirketin tarihindeki en büyük ve en çok beklenen ürünlerinden biri olan Veeam Availability Suite 9.5 Update 4’un Ocak ayında gerçekleştirilen duyurusunun da etkisiyle Veeam, dünyanın en büyük özel yazılım şirketlerinden biri haline geldi.

Veeam, bir önceki yılın aynı dönemine göre satışlarda yüzde 16 büyüme kaydederken her ay 4.000 yeni müşteri ortalamasını devam ettirerek müşteri sayısında 343.000’i aştı. Veeam’in Yıllık Sürekli Geliri (ARR) de bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 30 arttı. Bu artışın ardındaki en büyük nedenlerden biri de yeni Veeam Availability Suite 9.5 Update 4 dahil olmak üzere tüm yeni Veeam ürünleri için oluşturulan benzersiz kayıt modelinin başarısı oldu. Update 4, birinci çeyreğin başında piyasaya sürüldüğünden bugüne kadar 200.000’den fazla kez indirildi.

Veeam Kurucu Ortağı ve Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Ratmir Timashev, satış ve pazarlamanın başına geldiğinden bu yana geçirdiği ilk tam çeyrekte kendilerine başarıyı getiren ana önceliklerine odaklandıklarını ve bunun da yıl boyunca büyümelerini sağlamaya ve liderliklerini pekiştirmeye devam etmeye yardımcı olacağını belirtti. “Şimdi de işletmelerin, sınıfının en iyisi Yedekleme ve Bulut Veri Yönetimi çözümleriyle buluta geçişlerine yardımcı olacak atılgan bir stratejiye odaklandık. IDC önümüzdeki 3 yıl içerisinde kurumların yüzde 90’ının çoklu bulut stratejisi benimseyeceklerini öngörüyor.[i] Bu da bize, müşterilerimizin ve iş ortaklarımızın buluta geçişlerinden yararlanarak önemli bir büyüme fırsatı veriyor. Bu süreçte onları da en iyi ürünler ve çözümlerle her açıdan destekleyeceğimiz konusunda güvence veriyoruz. Bu strateji aynı zamanda iş yüklerini şirket içinden açık buluta taşımayı ve tersine işlemi herhangi bir ek masraf yapılmadan gerçekleştirme esnekliği sağlamak için oluşturulan yeni Veeam Instance Licensing (VIL) modelimizi de destekliyor. Veeam, çoklu bulut ortamlarını yönetmek için taşınabilir ve oyunun kurallarını değiştiren bu lisans yaklaşımını sunan sektördeki ilk şirket.”