Kartina TV, SES Uydusu Aracılığıyla Erişimini Genişletiyor

SES’in uydu erişiminden faydalanacak olan OTT içerik sağlayıcısı Kartina TV, Rusça TV kanallarını Batı Avrupa’daki izleyicilerle buluşturacak.

OTT platformu Kartina TV’nin, SES uydu erişiminden faydalanarak Rusça TV kanallarını içeren özel seçkisini Batı Avrupa’daki izleyicilerle buluşturacağı ve bu sayede izleyici kitlesini genişleteceği açıklandı. Kartina TV’nin yeni içerikleri yakında, 19.2 derece Doğu yörüngesindeki ASTRA 1N uydusu aracılığıyla ücretsiz görüntülenebilen şifreli bir DTH (Doğrudan-Eve-Yayın) platformundan sunulmaya başlanacak ve IP ağları üzerinden kullanılmaya devam edecek.

Rusça ve Avrupa dillerindeki programlarıyla Avrupa ve ABD’nin önde gelen ödemeli TV operatörlerinden biri olan Kartina TV, Rusça içeriğine OTT ayar kutuları ve uygulamaları aracılığıyla erişebilen Rusça konuşan diasporalara hizmet veriyor.

Kartina TV Uydu Projesi Başkanı Oleg Jecov, “OTT içerik sağlayıcıları olarak, herkesi içeriğimizle buluşturmak istiyoruz, ancak karasal ağlar söz konusu olduğunda bazı sınırlamalarla karşılaşıyoruz. Teklifimizi uydu ile birleştirerek, sınırlı genişbant bağlantısına sahip izleyicileri de kanallarımızla buluşturabileceğiz ve Kartina için yeni bir pazar açacağız” dedi.

SES Video Nordik, Baltık ve Doğu Avrupa Satış Başkan Yardımcısı Håkan Sjödin de konuyla ilgili açıklama bulunarak şunları söyledi: “OTT oyuncularının, uydu erişiminin süper gücünden yararlanarak pazarlarını genişletmek için ne kadar istekli olduklarına giderek daha fazla şahit oluyoruz. Kartina TV ile yapılan bu anlaşma bunun bir örneğidir ve OTT platformları için çoklu türde içeriğin erişimini, izlenirliğini ve değerini artırmada yeni bir standart oluşturmaktadır. SES’in Avrupa’daki önde gelen uydu yayın pozisyonu göz önüne alındığında, uydu aracılığıyla Avrupa’daki hanelere çok zengin bir Rusça içerik paketi sunarak izleyici kitlesini genişletmek amacındaki Kartina TV’yi desteklemek için benzersiz bir konumdayız.”

Yeni Kartina Uydu Verimatrix şifreli FTV platformu HEVC kodlamasında 30-40 SD kanala ve FTA kanallarının kategorize edilmiş bir listesi ile genişletilmiş EPG desteği olan özel bir 4K / UHD HDR Android tabanlı hibrit kartsız STB’si olan kullanıcılar için uygun olacak.