Start-uplar Lidio ile Büyüme Yolcuğuna Hazır

Lidio, start-up ekosistemine adım atacak girişimcilerin işlerinin en önemli kısmı olan ödeme alma sürecini pürüzsüz gerçekleştiriyor. Sunduğu uçtan uca çözümlerle hızlı ve güvenilir bir şekilde ödemeleri yönetmeyi sağlayan Lidio start-upların büyüme ve başarı yolculuklarını kolaylaştırıyor.

Çok kanallı ve özgür ödeme deneyimi sunmayı amaçlayan Lidio, online ödeme geçidi, akıllı işlem yönlendirme, kart saklama ve sahtecilik önleme gibi yapay zeka destekli birçok hizmeti, tüm banka ve alternatif ödeme yöntemleri ile entegre çalışabilen, dünya standartlarında platformu aracılığıyla sunuyor. Start-up’ların özel gereksinimlerine odaklanan Lidio’nun sunduğu çözümler sayesinde girişimcilerin dijital ticaret ve ödeme entegrasyonu teknolojilerine erişimi kolaylaşırken finansal operasyonlarını daha etkin bir şekilde yönetmeleri mümkün oluyor.

Finansal teknolojideki çözümleriyle start-up dünyasına bir dizi avantaj sunan Lidio Kurucu Ortağı ve CEO’su Emre Güzer konu hakkında şunları söylüyor:
“2023 yılının ilk 9 ayında 244 girişim ile toplamda 282 milyon dolar yatırım alan* Türkiye start-up ekosistemi gün geçtikçe büyüyor. Finansal teknoloji alanında sunduğumuz çözümlerle biz de start-upların önünde yeni kapılar açıyoruz. Lidio Core ile bir işletmenin ihtiyaç duyduğu tüm ödeme hizmetlerini Türkiye’den veya dünyanın her yerinden tek bir platform üzerinden kolayca yönetme imkanı sağlarken, 2,8 milyonu aşkın kayıtlı kart havuzu Lidio Pass çözümümüz ile start-up girişimcilerine finansal süreçlerinde tek tık ile ödeme alma kolaylığı tanıyoruz. İşletmelerin dönüşüm oranlarını yüzde 15’in üzerinde artırma potansiyeli sunduğumuz Lidio’nun, gelişmiş yapay zekâ destekli Akıllı İşlem Yönlendirme hizmeti Smart Switch ile ödemeler dünyasında “kaçan işlemler” olarak adlandırılan durumları önlüyor ve bu sayede işletmelerin, satışlarını yüzde 7’nin üzerinde artırma potansiyeli sunarken hatalı işlem oranlarını ve maliyetlerini minimize etmelerine olanak tanıyoruz. Ayrıca Lidio olarak ödemelerin güvenliğini en üst seviyede tutarak sahtecilik faaliyetlerini yüzde 95’in üzerinde azaltan, işletmelerin maddi kayıplarını önleyen yöntemler de barındırıyoruz. 2022 yılında 59.604 adet sahtecilik işlemini engelleyerek işletmeleri 82 Milyon TL’lik zarardan kurtardık. 2023 yılına baktığımızda 200 Milyon TL’nin üzerinde kaybı önleyerek ekosisteme katkıda bulunduğumuzu görüyoruz. Lidio olarak, özellikle Lidio Ödeme Geçidi, Lidio Pass ve Lidio Akıllı İşlem Yönlendirme çözümlerimiz aracılığıyla start-up girişimcilerine sunduğumuz özgün finansal altyapı ile ödemelerdeki kolaylık, finansal güvenlikteki artış ve müşteri sadakatini artırma gibi avantajları vurgulamaktan gurur duyuyoruz. İnovasyon ve teknolojiyle harmanlanmış bu çözümler, start-upların büyüme süreçlerine güç katarken, Lidio olarak amacımız, finansal teknoloji alanında lider bir çözüm sağlayıcı olarak birçok alanı dönüştüren, bambaşka işlerin doğmasına aracılık eden start-up ekosistemine ve girişimcilerin başarı hikayelerine katkıda bulunmaktır.”

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?