Sparkle 2022 Gartner Raporunda Tanındı

Sparkle, Gartner tarafından bu Magic Quadrant raporuna dahil edilen ilk İtalya merkezli Ağ Servis Sağlayıcısı oldu.

İtalya’daki ilk uluslararası hizmet sağlayıcısı olan ve dünyanın en büyük operatörleri arasında yer alan Sparkle, yaptığı açıklamayla Gartner tarafından “2022 Magic Quadrant for Network Services, Global ” da konumlandırıldığını duyurdu. Sparkle böylece Gartner’ın vizyon eksiksizliği ve piyasadaki uygulama yetenekleri açısından değerlendirdiği 18 ağ servis sağlayıcısı arasında listelenen ilk İtalya merkezli operatör oldu.

Gartner’ın raporuna göre, “COVID-19 salgını, işletmelerin çalışma şekillerini değiştirmesi, dijital ve bulut temelli dönüşümlerini hızlandırması ve yeni iş koşullarına uyum sağlayabilmesi adına çevik kurumsal ağların gerçek değerini ortaya çıkardı. Raporda, ayrıca yeni nesil WAN teknolojilerinin, özellikle de SD-WAN ve bulut araçlarının kurumsal ağları dönüştürme ve hızla değişen kurumsal ihtiyaçlara daha uygun yeni çevik kaynaklar bulma yaklaşımlarını mümkün kıldığının altı çizildi.

Sparkle CEO’su Elisabetta Romano, “Gartner’ın bu çeyrekteki Magic Quadrant for Network Services, Global arasına dahil edildiğimiz için gururluyuz. Layık görüldüğümüz bu başarının, global ağ hizmetleri arenasındaki büyüme adımlarımızı, işletmelerin dijital dönüşümünü destekleyen yenilikçi çözümler oluşturma çabalarımızı ve tüm bu çalışmalarımızı destekleyen müşteri deneyimi odaklı vizyonumuzu teyit ettiği inancındayız” dedi.

Avrupa, Latin Amerika, Orta Doğu ve Afrika pazarlarına odaklanan Sparkle, internet, yönetilen SD-WAN, Ethernet, MPLS ve Cloud Connect’in yanı sıra Multicloud otomasyon hizmetlerini içeren eksiksiz bir küresel ağ çözümleri yelpazesi sunuyor. Şirketin global IP Transit servisi Seabone, bugün dünya çapında ilk beş Tier 1 internet ağından biri haline gelmiş durumda.

Magic Quadrant çalışmalarıyla dünya çapında tanınan Gartner, sunduğu raporlarda kurumsal teknoloji hizmeti alan şirketlere, büyük teknoloji pazarlarındaki rekabeti yansıtan geniş bir perspektif sunuyor. Her çeyrekte sunulan Magic Quadrant raporları, güçlü pazar araştırmalarını şeffaf kullanıcı incelemeleri ile bir araya getirerek kurumsal teknoloji sektörünün nabzını belirliyor

Etiketler: , ,

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?