Renault Group Teknoloji Yatırımlarına Devam Ediyor

Renault Group ve Geely, öncü bir Güç Aktarma Teknoloji Şirketi olan “Horse Powertrain Limited”in kurulduğunu duyurdu.

Renault Group ile Geely Holding Group (Geely Holding) ve Geely Automobile Holdings Limited (Geely Auto) şirketleri geçtiğimiz 11 Temmuz tarihinde imzalanan ortak girişim anlaşmasının ardından gerekli onayların alınmasıyla merkezi Londra’da olan Horse Powertrain Limited’i resmen kurdu.

Renault Group CEO’su Luca de Meo konuyla ilgili şunları söyledi:
“Bugün, otomotiv sektörünün karşı karşıya olduğu en büyük zorluklardan biri olan karayolu taşımacılığının karbondan arındırılması konusunda önemli bir adım atılmıştır. Geely gibi lider bir şirketle ortaklık kurarak ultra düşük emisyonlu içten yanmalı motorlar ve yüksek ekonomili hibrit teknolojileri geliştirme kabiliyetine ve uzmanlığına sahip yeni bir oyuncu yaratmak gelecek için kilit önem taşıyor. Horse Powertrain sayesinde Renault Group, işinin %80’inden fazlasını temsil eden bir sektörde dünya çapında liderlik elde edebilir. Birlikte, öncelikli faaliyetlerimizin içinde yer alan inovasyon ile karbondan arındırma zorluğunun üstesinden geleceğiz.”

Geely Holding Yönetim Kurulu Başkanı Eric Li ise şöyle konuştu:
“Sektörün önümüzdeki yıllarda net sıfır emisyona ulaşabilmesi için küresel sinerjiler, çoklu teknolojiler ve uzmanlık paylaşımı büyük önem taşıyor. Bu nedenle Renault Group ile ortaklığımızın bugün ticari gerçekliğe ulaşmasından memnuniyet duyuyoruz. Horse Powertrain Limited, yarının otomotiv endüstrisinin talep ettiği düşük emisyonlu çözümleri sunacak portföye, ölçeğe ve kapasiteye sahip olacak. Bugünkü lansman, sürdürülebilir mobilite alanında yeni bir sayfa açıyor ve Geely olarak biz de bunun bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz.”

Renault Group ve Geely, 2040 yılına kadar üretilen araçların yarısından fazlasının hala içten yanmalı motorlara dayanmasının beklendiği bir dünyada başarılı bir karbonsuzlaştırma için yüksek verimli içten yanmalı motorlar (ICE), daha düşük karbonlu e-yakıtlar ve hidrojen dahil olmak üzere çeşitli güç aktarma teknolojilerinin bir kombinasyonunun gerekli olduğuna inanıyor.

Oyunun şeklini değiştirecek ve ultra düşük emisyonlu hibrit ve içten yanmalı teknolojilerin önünü açacak yeni bir oyuncu.

Horse Powertrain Limited, motorlar, şanzımanlar, hibrit sistemler ve aküler de dahil olmak üzere en son teknolojilere sahip tüm hibrit ve yanmalı güç aktarım sistemi çözümlerini ve sistemlerini tasarlayacak, geliştirecek, üretecek ve satacak.

Bu proje sayesinde, hem Renault Group hem de Geely anında ölçek etkisinden ve pazar kapsamının genişletilmesinden yararlanacak. Fikri mülkiyetin Renault Group ve Geely’den devredilmesiyle desteklenen Horse Powertrain Limited, özellikle yeşil metanol, etanol ve hidrojen gibi alternatif yakıtlar alanında tüm pazar beklentilerini karşılayabilecek şekilde geleceğin güç aktarma organları teknolojilerini geliştirmede artık tamamen özerk. Ortak girişimin tamamlayıcı ürün portföyü ve bölgesel ayak izi, büyüyen küresel hibrit ve içten yanmalı güç aktarma organları pazarının yüzde 80’i için çözümler sunabilir.

Horse Powertrain, Renault Group, Geely Auto, Volvo Cars, Proton, Nissan ve Mitsubishi Motors Company dahil olmak üzere çok sayıda endüstriyel müşteriye tedarik sağlayacak. Şirket, güç aktarım teknolojilerinde uçtan uca çözümlerle destek olmak için dünyanın dört bir yanındaki müşterileri ve ortaklarıyla iş birlikleri kurarak değer zincirini daha da güçlendirecek ortaklıklara hazır.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?