Shopalm Küresele Açılmak İçin Geri Sayımda

Enterprise Next röportajlarında konuğumuz Shopalm Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Umut Yalçın oldu.

Güvenli ve kolay mağazacılık girişimi Shopalm yurtiçinde hızla ilerlerken, uluslararası alanda büyümek için de geri sayımda. Salgının da etkisiyle baş döndürücü bir hızla dijitalleşen, yeni ekonomi olarak nitelendirilen piyasa şartlarında Shopalm “Avuç içinizdeki alışveriş” mottosuyla çalışmalarını sürdürüyor. Ücretsiz olarak işletmenizi internete taşımanıza olanak sağlayan Shopalm Azerbaycan ve sonrasında Avrupa ülkelerinde büyümek üzere çalışmalarını sürdürüyor.

Sosyal medya hesaplarıyla birlikte sunulan online mağaza üzerinden satış yapmayı kolaylaştıran Shopalm Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Umut Yalçın, salgın döneminde özellikle kadınların iş gücüne katılımının çok arttığına dikkat çekiyor: “Başta ev hanımları olmak üzere kadınlar evde yaptıkları yemekler, el işleri v.b. gibi ürünlerden para kazanmayı arttırarak sürdürdüler. Shopalm olarak biz kadınların yanındayız. Çeşitli dernekler, kadın kooperatifleri aracılığıyla e-ticaret, sosyal medya kullanımı gibi konularda eğitimler veriyoruz” diyor.

Dil problemi yaşamadan küresel rekabet

Dijital mağazacılık girişimi Umut Yalçın, Türkiye’deki online satışçıları yurtdışına da taşıyarak, global anlamda rekabet edebilir konuma getirmeyi hedeflediklerini belirtiyor. Shopalm bu yıl sonuna kadar Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan gibi ülkelere açılarak kullanıcılarının dil problemi yaşamadan ürünlerini yurt dışına satmasını gerçekleştirecek. Sonrasında ise hedef Avrupa ülkelerinde ilerlemek olacak.

Firmaların ve bireysel satıcıların bir web sitesi olmadan da sosyal medya hesaplarından ve sunduğu online mağaza üzerinden ürünlerini satmalarını ve kredi kartı ile ödeme almalarını sağlayan Shopalm, ödeme altyapısından sipariş takibine kadar bir e-ticaret sitesinde bulunan tüm özelliklerin sahip olduğu online mağaza olmanın yanında kullanıcıların sosyal medya hesaplarında da ödeme alma ve ürün tanıtımı süreçlerini kolaylaştırıyor. Anlaşmalı olduğu kargo firmaları ile kullanıcıların avantajlı fiyatlarla kargo gönderim ve takip işlemlerini sağlayan Shopalm sayesinde kullanıcılar stok takip, raporlama, sipariş takip, faturalandırma gibi tüm süreçleri tek bir panel üzerinden yönetebiliyor.

Kullanıcıların yüzde 90 kadarı kadın girişimciler

Özellikle KOBİ’lerin mağazacılıktaki sıkıntılarını ortadan kaldırmak hedefiyle e-ticarette ilerlemenin kolay ve güvenli çözümünü sunan Shopalm girişimini hayata geçirdiklerini ve gördükleri ilgiden çok memnun olduklarını belirten Umut Yalçın, “Türkiye’deki KOBİ’lerin destekçisi olma misyonumuzla, fayda sağlamak üzere çözümler üretiyoruz. Kullanıcılarımızın yüzde 90 kadarı kadın girişimcilerimizden oluşuyor. Shopalm’de gelir sağlayan kadınlar yeni girişimcileri de çekiyor. Dijitalleşme sürecinde güvenlik kaygısını ve maliyetleri ortadan kaldırarak yolumuzda ilerliyoruz” diyor.

Güvenli, ücretsiz online mağaza Shopalm kolay kurulum, kişiselleştirme, sosyal medyadan satış, sosyal medya hesaplarıyla entegrasyon, çoklu platform, link ile ödeme alma, sanal POS gibi başlıklarda toplanan pek çok özelliğiyle KOBİ’lerin en büyük yardımcısı konumunda.

Shopalm Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Umut Yalçın ile gerçekleştirdiğimiz röportajı aşağıdan izleyebilirsiniz.

Etiketler: