“Makro Ölçekli Ürünlerimizle Ekonomimize Destek Sağlayacağız”

1985 yılında kurulan ve dünyayı “parametrik tasarım” kavramıyla tanıştıran PTC, 2014’te girdiği ve geçtiğimiz yıl da ofis açtığı Türkiye pazarında büyüme hedefliyor.

Bilgehan Baykal

Geçtiğimiz ay LinkPlus ile iş birliğini duyuran PTC, Türkiye’de 2014 yılında başlayan faaliyetlerini hızla büyütmeyi hedefliyor. Türkiye’de önemli fırsatlar olduğunu belirten PTC Türkiye ve Yunanistan Genel Müdürü Bilgehan Baykal, “PTC olarak 2013 yılından beri yaptığımız yatırımlarla 4. Endüstri devrimini şekillendiriyoruz. IDC, Forrester ve Gartner tarafından pazar lideri olarak belirlenen şirketimiz için Türkiye büyük bir öneme sahip. Bu doğrultuda 2014 itibariyle başladığımız Türkiye’ye yönelik yatırımlarımızı 2017’de Türkiye’deki ilk ofisimizi İstanbul’da açarak pekiştirdik. LinkPlus ile gerçekleştirdiğimiz iş birliğiyle de çözümlerimizi Türkiye’deki şirketlerle buluşturmaya başladık” dedi.

Tükiye’de 2014 yılından bu yana ekip olarak 300’ün üzerinde fabrika ziyareti yaptıklarına değinen Baykal, şunları söyledi:
“Biz mikro ölçekteki şirketlere makro çözümler sunuyoruz. İşletmeler çözümlerimizle yaratacakları farkı gördüklerinden hem onlara hem de Türkiye ekonomisini önemli katkılar sağlamış olacağız. Dünyaya baktığımızda operasyonel teknoloji dediğimiz OT ile klasik BT ekiplerinin artık birbirine çok yaklaştı. Bunu Türkiye’de de yaygınlaştırabilirsek başarı için ilk adımı atmış olacağız. Bu da işletmelerde gereksiz yere satın alınmış ve atıl duran makine parklarına yatırım yapmasının önüne geçecek.”

Bilgehan Baykal’ın Enterprise Next okurlarına özel verdiği röportajı aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Etiketler: ,

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?