SES’in O3b mPOWER Sistemi Her Derde Deva Oluyor

SES’in O3b mPOWER orta yörünge uydu sistemleri, daha fazla kritik iş yükü buluta taşınırken gerekli olan ek ağ çeşitliliği, hizmet esnekliği ve gigabit bağlantısı sağlıyor.

SES, Microsoft’un, yeni nesil orta dünya yörüngesi (MEO) sistemi olan O3b mPOWER sistemini tercih eden ilk bulut sağlayıcı müşterisi olduğunu duyurdu. Daha fazla kritik iş yükü Azure’a taşınırken Microsoft, uydu bağlantısını Azure hizmetleriyle entegre eden Azure Orbital çözümlerini sunmak için dünyanın ilk ve tek MEO yüksek performanslı bağlantı hizmetlerinden yararlanmayı planlıyor.

Microsoft gelecek yıl O3b mPOWER’a geçiş yapmadan önce bu yıl bağlantı sağlamak için SES’in mevcut MEO’sunu kullanmaya başlıyor.
SES’in O3b ve O3b mPOWER sistemleri, dünya yüzeyinden yaklaşık 8.000 km yükseklikte, orta dünya yörüngesinde çalışır. O3b mPOWER 2022’de tam olarak faaliyete geçtiğinde dünyadaki herhangi bir Azure Ağı konumuna eşi görülmemiş bir esneklik ve aktarım hızı artışı sağlayacaktır.

Microsoft Azure Global Başkan Yardımcısı William Chappell konuyla ilgili şu açıklamada bulundu:
“SES’in orta dünya yörünge sistemini kullanmak, Azure Orbital’in gücünü artırıyor ve müşterilerimize daha fazla esneklik ve kapsamlı uydu bağlantısı çözümleri sunmamızı sağlıyor. SES ile iş birliğimiz, kritik sektör ihtiyaçlarını karşılamak için çok yörüngeli, bulut özellikli yetenek vizyonumuzu gerçekleştirmenin anahtarıdır.”

SES Networks İcra Kurulu Başkanı JP Hemingway ise şöyle konuştu:
“Microsoft’un çığır açan O3b mPOWER sistemimizi devreye alması, dünyanın dört bir yanındaki müşterilere yüksek performanslı, düşük gecikmeli Azure bulut hizmetleri sunmak yolundaki iş birliğimizin bir başka adımıdır.”