Mobilfon’dan Piceasoft ile İş Birliği

Veri Gizliliği Günü’nde “Kişisel Verilerin Korunmasına ve Mahremiyetine” Özel Sertifika

Her yıl 28 Ocak tarihinde gerçekleşen ve uluslararası bir etkinlik olan “Veri Gizliliği Günü”, gizlilik ve veri koruma alanındaki örnek uygulamaları teşvik etmek ve işletmeler ile kullanıcılar arasında farkındalık yaratmak için düzenleniyor. Dijitalleşen dünyada kişisel bilgilerin korunmasının önemine dikkat çeken Mobilfon Genel Müdürü İlker Tekin, dünya üzerinde 70’den fazla ülkede hizmet veren, yapay zeka odaklı teknoloji platformu Piceasoft ile yaptıkları anlaşmayla birlikte tüketicilerin eski telefonlarından yeni telefonlarına kolay, hızlı ve güvenli veri transferi yapabileceklerini ve eski telefonlarındaki bilgilerin bir daha başka birinin eline geçmeyecek şekilde silinerek kişiye özel sertifika ile koruma altına alınacağını duyurdu.

İlker Tekin, böyle önemli bir günde kişisel verilerin gizliliğine dikkat çeken bir işbirliğine imza atmaktan mutluluk duyduğunu iletti. Mobilfon’un müşterilerine katma değerli hizmetler sunmak ve operasyon verimliliğini artırmak için Piceasoft’u seçmesinden duydukları mutluluğu dile getiren Piceasoft CEO’su Mikko Pyykkö ise, “Türkiye’de yenileme sektörünün lider oyuncularından Mobilfon ile birlikte, bu alanda en iyi ve güvenilir müşteri deneyimini sunmak için sabırsızlanıyoruz ” dedi.

Yasa dışı uygulamalar ile kullanıcı bilgileri geri getiriliyor

Mobilfon Genel Müdürü İlker Tekin, eski ya da kullanılmayan telefonları satarak kaynak yaratmaya çalışmanın yükselen bir trend olduğu bu dönemde, kullanıcıların veri güvenliklerini ihmal ettiklerinin de altını çizdi. Eski cihazdaki tüm verilerin silinmesi, hesapların kaldırılması ve cihazın fabrika ayarlarına geri getirilmesi işlemlerinin bireysel kullanıcılar tarafından da yapılabildiğini söyleyen Tekin, bu işlemin yine de risk taşıdığına ve piyasada rahatlıkla ulaşılabilen bazı uygulamalar ile cihazdaki verilerin geri getirilebildiğinin ortaya çıktığına dikkat çekti. Piceasoft’un lisanslı yazılım ürünü “PiceaErase” sayesinde eski kullanıcıya ait verilerin geri döndürülemeyecek şekilde silinmesinin ve bunun kişiye özel sertifika ile güvence altına alınmasının önemli bir değer olduğunu söyleyen Tekin, tüketicileri uyardı. “Telefonunuzdaki tüm verileri silip hesapları kaldırsanız dahi bilgileriniz tamamen yok olmayabilir”

Kişiye özel sertifika ile tüketiciler güvence altında

Tekin, Piceasoft ile anlaşmasını yaptıkları “PiceaErase” yazılım lisansı sayesinde, eski telefonlardaki verilerin geri getirilemez şekilde ve kalıcı olarak silindiğini ve silme işlemi sonrası kişiye özel hazırlanan bir sertifika ile güvence altına alınabildiğini söyledi. Hem Mobilfon mağazasında hem de e-ticaret sitesinde eski cihazını satmak isteyen müşterilere sunulacak bu hizmet sayesinde, eski telefonunu satmak isteyenlerin kişisel verilerinin üçüncü kişilerin eline geçmesi ile ilgili hiçbir endişe kalmayacak.

Veri transfer sürelerini kısaltıyoruz

hızlı veri transferi sağlayan yazılım çözümü “PiceaSwitch” için de kullanım lisansını aldıklarını söyleyen Tekin, bu sayede Mobilfon’dan alışveriş yapan tüketiciler için eski telefonlarından yeni telefonlarına kolay, hızlı ve güvenli veri transferi yapılabileceğinin altını çizdi.

Kullanıcı deneyimine verdikleri öneme dikkat çeken Mobilfon Genel Müdürü İlker Tekin, bireysel olarak da yapılabilen ancak zor ve zahmetli bir iş olan eski telefondan yeni telefona veri transfer işlemini, “PiceaSwitch” sayesinde %75 daha hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirdiklerinin altını çizdi. Şimdilik sadece Mobilfon konsept mağazada sunulan bu hizmet, 2023 yılında ülke çapında yayılım hedefi kapsamında tüm Mobilfon mağaza ve yetkili noktalarında sunulabilecek.

Etiketler: ,

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?