Sanal Fabrika ve Ofislerde Metahuman’lar Çalışacak

Holistik İş Yazılımı üreticisi Workcube Dijitalleşme 2.0 Konferansı’nda Workcube Metahuman ve Sanal Gerçeklik Uygulamalarını tanıttı.

Metaverse son dönemin en çok konuşulan konularından biri. Mark Zuckerberg’in 29 Ekim’de Facebook’un adını Meta olarak değiştireceğini ve Facebook’un önümüzdeki 10 yıl içerisinde geliştireceği sanal evren Metaverse’i duyurmasının ardından en son Microsoft, Metaverse’i Teams uygulaması üzerinden ofis yaşamına getireceğini duyurmuştu.

Son dönemde Metaverse konusunda çalışmalarını hızlandıran ve bu konuda yaptığı çalışmaları tanıtan teknoloji tedarikçilerinden biri de İş Yazılımları üreticisi Workcube oldu. Workcube gerçekleştirdiği Dijitalleme 2.0 konferansında Metaverse’in iş yazılımlarına nasıl dahil olacağının ipuçlarını verdi. Konferans sunucusu Esin Görür için hazırlanan Türkiye’nin ilk Metauman’larından biri olan Workcube Metahuman doğrudan cep telefonundaki yüz tanıma uygulaması üzerinden konferansta kısa bir sunuş gerçekleştirdi.

Workcube’un sanal gerçeklik uygulaması Workcube VR Factory içinde bir gezintinin de yapıldığı konferansta konuşan Workcube Kurucusu ve CTO’su Ömer Turhan; “Kullanıcılar kendi avatarları ile online toplantılarda yer alacaklar, fabrikalarında gezecekler, üretimi takip edecekler, depolarda rafları, stokları düzenleyecekler, ofise gitmeden sanal ofislerin içerisinde diğer iş arkadaşları, müşterileri ve tedarikçileri ile sohbet edecekler, makine veya kompleks cihazların kullanım eğitimlerini bizzat sanal dünyada uygulamalı olarak alacaklar, gideceğimiz dünya böyle bir dünya” dedi.