Salesforce Verileri, Romantizmin Hala Canlı Olduğunu Gösteriyor

Global ankete katılanların yüzde 55’i romantik bir akşam yemeği için bir restorana gitmeyi planlarken, ikinci en çok tercih edilen seçenek evde sakin bir gece geçirmek (yüzde 29). Çiçek almak (yüzde 42), dışarıda bir gece geçirmek (yüzde 40) ve şekerleme almak (yüzde 34) en çok tercih edilen hediye seçenekleri.

Sevgililer Günü, günlük baskılardan, ev işlerinden, işten, çocuklardan ve haberlerden bir mola almak ve değerli bir kişi ile kaliteli zaman geçirmek için mükemmel bir fırsat. Bekarlar için ise, kendilerine iyi bakma ve yalnız kaliteli zaman geçirme şansı.

Salesforce, yaklaşan Sevgililer Günü için dünya genelinde yaklaşık bin tüketiciyi araştırdı. Salesforce’un verilerine göre, katılımcıların yüzde 55’i bu günü romantik bir akşam yemeğiyle bir restoranda geçirmeyi planlıyor, ikinci tercih edilen plan ise evde sessiz bir akşam geçirmek (yüzde 29). Katılımcıların yüzde 14’ü aileleriyle kutlamayı tercih ettiklerini belirtirken, yüzde 11’i arkadaşlarıyla geçireceklerini söylüyor. Katılımcıların yüzde 11’i tatilde ya da bir gezide geçireceklerini belirtiyor. Bunun yanı sıra, katılımcıların yüzde 10’u günü kendini şımartarak geçirmeyi planladıklarını, yüzde 12’si ise kendine bakım etkinlikleri planladıklarını belirtiyor.

Ayrıca, veriler, katılımcıların yüzde 74’ünün bu yıl bir hediye almayı planladığını gösteriyor. Tüketiciler arasında en popüler seçenek olan çiçekler (yüzde 42) öne çıkıyor. Hemen arkasından gelen tercih ise dışarıda bir akşam geçirmek (yüzde 40), üçüncü ise şekerleme almak (yüzde 34). Diğer popüler hediyeler arasında mücevher (yüzde 28), kartpostal (yüzde 27), giyim (yüzde 24) ve hediye kartları (yüzde 21) bulunuyor.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?