Netaş, Kron’daki Hisselerini Sattı

Netaş, Türkiye’nin lider Telekomünikasyon ve Siber Güvenlik Yazılım ürünleri şirketi Kron’daki hisselerinin tamamını Zeynep Yenel Onursal’a sattı. Daha önce Kron’un yüzde 10 A hissesine sahip olan Netaş Telekomünikasyon, bu satış işleminden 30.469.944 TL kâr açıkladı. Satış sürecinde Netaş ile taraflar arasında satın alma bedeli hisse başına 36,5 TL olarak belirlendi.

Kron Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Yenel bu gelişmeden memnuniyetini dile getirirken, “2013 yılında Kron’la ortaklık kuran ülkemizin önde gelen teknoloji şirketlerinden Netaş ile geçtiğimiz dokuz yıl boyunca ortaklığımızı başarılı ve uyumlu bir şekilde devam ettirdik. Bu dönemde Kron küresel bir firma olma yolunda önemli gelişmeler göstermiş Türkiye’nin yanı sıra Kuzey ve Güney Amerika, Avrupa, Asya-Pasifik ve Orta Doğu’da yer alan birçok müşterisine yaptığı satışlarla kendi alanında Dünya’nın sayılı şirketlerden biri olmuştur. Netaş yönetimine bu dönemdeki katkı ve desteklerinden dolayı çok teşekkür ederim. Önümüzdeki dönemde de ürünlerimizi daha ileri özelliklerle donatmak ve küresel pazarlarda daha etkin olabilmek için stratejik adımlar atmaya devam edeceğiz. Yeni ortaklık yapımızın küresel hedeflerimize doğru hızlı hareket edebilmek ve rekabet gücümüzü artırmak için gerekli fonları yaratmak konusunda çok faydalı olacağına inanıyor, başta çalışma arkadaşlarımız ve yatırımcılarımız olmak üzere tüm paydaşlarımıza olumlu sonuçlar doğurmasını diliyorum” dedi.

Kron Genel Müdürü Mete Sansal da konu ile ilgili olarak, “Netaş’a geçtiğimiz yıllarda büyümemize verdiği katkılarından dolayı teşekkür ederiz. Türkiye’nin en başarılı teknoloji şirketlerinden biri olarak küresel pazarlardaki etkinliğimizi artırarak devam ettireceğimizden dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Yüzde yüz yerli bir şirket olarak çok önemli işler yapmaya devam ederken, ülkemizin Siber güvenliğinin güçlendirilmesi için yoğun bir şekilde çalışacağız” dedi.

Finans sektöründe yurt dışında ve Türkiye’de on beş yıldır üst düzey görevler üstlenen Zeynep Yenel Onursal, üniversite eğitimini Pennsylvania Üniversitesi Wharton School’da tamamlamıştır. Yenel Onursal, İstanbul doğumlu, evli ve bir çocuk annesidir.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?