Pazarlamanın Yeni Kanalı “E-posta İmzası Yönetimi”

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte dijitalleşen dünyada kurumlar için en hızlı iletişim araçlarından biri de e-postalar. Günde yaklaşık 270 milyara yakın e-posta dolaşımı gerçekleşiyor.

Teknoloji firması PEAKUP tarafından yeni nesil pazarlama teknolojisi ürünü olarak geliştirilen Sign&Go, her gün dolaşımda olan milyarlarca e-postayı bir pazarlama ögesine dönüştürüyor. Galatasaray, NEF ve Dominos gibi farklı sektörlerden 100’e yakın firmanın tercih ettiği Sign&Go, ek hiçbir sunucuya ihtiyaç duymaksızın firma çalışanlarına e-posta imzalarını belirlenen kriterler doğrultusunda merkezi olarak yönetilebilme imkanı sunuyor.

Yeni Nesil Bir Pazarlama Teknolojisi “Sign&Go”

Markalar, kendilerini diğerlerinden ayrıştıran kurumsal kimliklerini dijital ortama taşıyor. Kurumsal kimliğin dijitalde en iyi şekilde yansıtan araçlardan bir de e-postalar. Sign&Go, e- posta imzalarını kurumun kimliğine uygun bir şekilde merkezi olarak yönetilebiliyor. Üstelik Sign&Go, ek hiçbir sunucuya ihtiyaç duymadan en yaygın kullanılan e-posta uygulaması Outlook’u çalıştıran cihazlarda ve internet tarayıcısından kullanabilen Outlook Web App (OWA)’de hizmet veriyor. Kurum personellerinin imzasının “tek bir tık” ile merkezi olarak değişmesine imkan sağlayan Sign&Go, iletişimde dil birliğinin sağlanması ve önemli içeriklerin, bilgilendirme ve kampanyaların takvimine uygun olarak e-postalara eklenmesi için önemli bir pazarlama teknolojisi.

Dijital Mecrada Organik Bir Pazarlama

Galatasaray, NEF, Dominos, Doehler gibi Türkiye’nin önde gelen kurumlarının kullanmayı tercih ettiği bu teknoloji ürününün, kuruma ve çalışanlara sağladığı birçok yarar var. Kullanımı oldukça basit olan Sign&Go, imzalardaki banner alanlarına eklenen mesajların ve kreatiflerin sürekli güncel kalmasını sağlıyor. İmzalarda yer alan unvan telefon bilgisi, adres değişikliği gibi durumlarda çalışanların imzalarını yenileme talebi oluşturmasına gerek kalmadan otomatik değişimesini sağlıyor. Sign&Go, yeni bir çalışanın işe başladığı ilk gün kurumsal e posta imzasının mailine otomatik olarak gelmesini sağlayarak insan kaynakları departamanlarının üzerinden önemli bir iş yükünü alıyor.

Kurumsal Şirketlerde E-posta İmza Yönetimi Çok Önemli

Türkiye’nin önde gelen Ar-Ge merkezlerinden biri olarak sektöre birçok yenilikçi ürün kazandırdıklarını belirten PEAKUP CEO’su Ahmet Toprakçı, yeni geliştirdikleri Sign&Go ile ilgili detayları şu şekilde anlatıyor: “Günümüzde her bir e-posta bir reklam aracı olarak kabul ediliyor. Bu nedenle de e-postalarda kullanılan imzalar büyük önem kazandı. Bu imzalar direkt kişinin ekranına düşüyor. İmzadaki mesaja ya da görsele tıklama olmasa dahi imzanın görülmeme veya okunmama ihtimali yok. Yani e-posta imzası sayesinde iletmek istediğiniz mesajı hedef kitlenize iletme oranınız neredeyse %100. Günlük rutininizde paylaştığınız e-postaların içeriğinde organik olarak yer alan imza alanını dijital pazarlama aracına dönüştürerek kullanıcı etkileşimini ciddi oranda arttırıyor. Bu da e-postaların önemli bir reklam alanı olduğunu analitik olarak ispatlıyor. Kurumların BT departmanları dışında pazarlama iletişim departmanları ile çalışarak e-posta imza tasarımlarını ve imzalarda ne zaman hangi içeriğin kampanya ya da duyurusunun yer alması gerektiğini planlanmasına olanak sağlayan Sign&Go, hem kurumsal kimliğe uygun hem de e-posta imza tasarımlarının, okuyucuların dikkatini çekecek şekilde oluşturulmasına olanak veriyor. İmzalar, yeni işe başlayanlar veya bilgileri değişen mevcut çalışanlar için otomatik olarak yenileniyor. Bu da vakit kaybını ve olası hataları önlüyor. Özellikle çalışan sayısı yüksek olan, farklı lokasyonlarda hizmet veren kurumların, insan yönetimi eforunu azaltırken e-postaların önemli bir iletişim aracı olarak kullanılmasını sağlıyor. Bir anlamda kurumsal iletişimi kaderine bırakılmasının önüne geçiyor.