ESHOT’a ‘En Yeşil Ofis’ Plaketi

Her yıl enVision tarafından gerçekleştirilen ve ofislerdeki kağıt tasarrufunu ölçen ‘En Yeşil Ofis’ araştırmasında üst sıralarda yer alan ESHOT’a plaket verildi.

Elektronik Belge Yönetim Sistemi sayesinde gerçekleştirilen kağıt tasarrufu dolayısıyla genel toplamda 907 ağacın kesilmesini önleyen kuruma En Yeşil Ofis ödülünü enVision adına Kurumsal İletişim Müdürü Ayberk Yurtsever, ESHOT Genel Müdürü Erhan Bey’e makamında takdim etti.

enVision tarafından her yıl gerçekleştirilen ve elektronik belge yönetim sistemi sayesinde sağlanan kağıt tasarrufunu gözler önüne seren En Yeşil Ofis Araştırması, bu yıl Dünya Çevre Günü öncesinde açıklandı.

Çevreye duyarlı misyonları ile her zaman ön plana çıkan kurumlardan ESHOT Genel Müdürlüğü, Elektronik Belge Yönetim Sistemi’ne geçtikten sonra iş süreçlerini hızlandırdıkları gibi kağıt tüketiminde ciddi anlamda bir tasarruf sağladı. En Yeşil Ofis araştırması, kurumun çevreye sağladığı katkıları istatistikler ile ortaya koydu.

ESHOT yüzlerce ağacın kesilmesini önledi

2 Ocak 2018 tarihinden itibaren Elektronik Belge Yönetim Sistemi kullanımına geçen ESHOT Genel Müdürlüğü de çevre korunmasına benzer bir katkı sundu. Projenin başlangıcından bu yana geçen sürede ESHOT’un çevre etki değerlendirme raporunda şu rakamlar yer aldı: ESHOT’taki kağıt tasarrufu sebebiyle, kurtarılan ağaç sayısı 907 olarak gerçekleşti. 4,5 milyon litre su tasarrufu sağlanırken, 256 ton karbondioksit salınımı önlendi, yaklaşık 18 ton katı atık oluşması engellendi. ESHOT, bu sistem sayesinde 7,5 milyon kağıdın çöpe atılmasını da engellemiş oldu.

İzmir’de ESHOT Genel Müdürlüğünde gerçekleştirilen plaket töreninde konuşan ESHOT Genel Müdürü Erhan Bey, kurum bünyesinde Elektronik Belge Yönetim Sistemi kullanmaya başladıktan sonra; iş süreçlerini optimize ederek ciddi bir zaman ve maliyet tasarrufu sağladıklarını ifade etti. Erhan Bey, EBYS ile evrakla yürütülen iş süreçlerini otomatik hale geldiğini, karar verme süreçlerinin hızlandığını, işlem kuyrukları ve tamamlanma süresinin kısaldığını, insan hatalarının ortadan kalktığını, kurum içi iletişim kanallarının daha iyi hale geldiğini de kaydetti.

Etiketler: ,

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?