Oracle Teknoloji Zirvesi Gerçekleştirildi

Oracle Teknoloji Zirvesi 22 Mart 2022 tarihinde İstanbul’da düzenlendi.

Andrew Sutherland

Geçtiğimiz 18 ayda bulutun engin yetkinliklerinin ve işletmeler açısından sağladığı kritik değerlerin, dünyanın dört bir yanındaki BT liderlerinin hızlıca radarına girdiğini gördük. Şimdi ise kısa vadeli yanıtlardan uzun vadeli BT stratejisine geçişin zamanı geldi ve bu etkinlikte Oracle’ın işletmelere bu teknoloji dönüşümü yolculuğunda nasıl yardımcı olabileceğiyle ilgili her şeyi Oracle Teknoloji Zirvesi’nde masaya yatırıldı.

Etkinlikte Oracle’ın kısa süre önce manşetleri süsleyen, Oxford Üniversitesi (Küresel Patojen Analizi Sistemi), Red Bull Honda Yarış Ekibi ve İngiltere Premier Ligi ile yaptığı işbirliklerindeki başarı hikayelerini de ilk ağızlardan katılımcılara aktarıldı.

Etkinlik Oracle Türkiye Genel Müdürü ve Leena Bölgesi Başkan Yardımcısı Zeynep Keskin‘in konuşmasıyla başladı. Keskin’den sonra sahneye çıkan Oracle EMEA Sistem ve Teknolojiden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Andrew Sutherland, Global Knowledge Discovery: Being human in 2022 başlıklı bir sunum yaptı.

Dijital dönüşüm bitmez

Andrew Sutherland’in ardından Garanti BBVA Mühendislik Hizmetleri ve Veri Genel Müdür Yardımcısı İlker Kuruöz, Teknolojik Transformasyon Stratejisinde Kültürel Dönüşümün Önemi başlıklı bire  konuşma yaptı. Konuşmasında Garanti BBVA ve sektördeki dijital dönüşüm süreçlerine vurgu yapan Kuruöz, dijital dönüşümün yaşayan bir olgu olduğunun da altını çizdi.

Birbirinden ilginç konu ve konuklarla tüm gün süren etkinliğin kaydını buradan izleyebilirsiniz.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?