Açık Grubu’nda Hande Özay Yağcı Dönemi

Telekomünikasyon, Havacılık ve savunma sanayi, iklimlendirme, veri merkezleri sistem entegrasyonu ve endüstriyel bina inşaatı, siber güvenlik alanlarında faaliyet gösteren Açık Grubu’nun Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörlüğü görevine sektörün deneyimli ismi Hande Özay Yağcı atandı.

6 markası ve 14 şirketiyle telekomünikasyon, havacılık ve savunma sanayi, , iklimlendirme, veri merkezleri sistem entegrasyonu ve endüstriyel bina inşaatı, siber güvenlik alanlarında faaliyet gösteren Açık Grubu’nun Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörlüğü görevine Hande Özay Yağcı getirildi. Nisan 2018 itibarıyla görevine başlayan Yağcı, Açık Grubu’nun tüm iletişim ve pazarlama faaliyetlerinden sorumlu olacak.

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Yağcı, eğitimini Kanada King George Koleji’nde pazarlama iletişimi alanında sürdürdü. İş hayatına 2003 yılında Novartis Satış ve Pazarlama Departmanı’nda adım attı. Yağcı ardından Puma, Boston Scientific ve Microsoft bünyesinde pazarlama alanında görev yaptı. 2011 yılında Microsoft Pazarlama İletişimi Müdürü olarak atanan Yağcı, 2013 yılında VeriFone Türkiye’de Güney Avrupa ve Rusya’dan Sorumlu Pazarlama Müdürü oldu. Hande Özay Yağcı, Açık Grubu bünyesine katılmadan önce VeriFone Türkiye’de Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’dan Sorumlu Pazarlama Direktörlüğü görevini yürütüyordu.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?