Oracle, Entegre Tehdit Yönetimi ile Kapsamlı Bulut Güvenliği Özelliklerini İyileştiriyor

Yeni özellikler, müşterilerin uygulamalarını ve verilerini korumalarına yardımcı olmak için Oracle Cloud Infrastructure (OCI) ve Oracle uygulama yığını genelinde savunmaları güçlendiriyor.

Oracle, müşterilerin bulut uygulamalarını ve verilerini yeni ortaya çıkan tehditlere karşı korumalarına yardımcı olmak için Oracle Cloud Infrastructure (OCI) platformunun yerleşik güvenlik hizmetlerini ve özelliklerini genişletiyor. Beş yeni özellik, Oracle Bulut Koruyucu ve Oracle Güvenlik Bölgeleri’ne yönelik yeni bir yerleşik ve bulut yerel güvenlik duvarı hizmeti ve iyileştirmeler dahil olmak üzere OCI’nin zaten kapsamlı olan güvenlik teklifini tamamlıyor. Bu yenilikler, organizasyonların bulut dağıtımlarını ve uygulamalarını, çoğu durumda ek yatırım gerektirmeyen basit, yönlendirmeli ve entegre hizmetlerle kolayca güvenli hale getirebilmelerine yardımcı olacaktır.

Finansal hizmetlerden perakendeye uzanan farklı endüstrilerdeki organizasyonlar yaşamsal iş yüklerini buluta taşıdıkça daha fazla ihlale ve verilerin açık hale gelmesine neden olan, güvenlik duvarının içinden ve dışından gelen güvenlik açıklarına karşı korunmaları gerekir. Örneğin, bir şirketin içinden kaynaklanan tehditleri vurgulayan Gartner, “2023’e kadar, bulut güvenlik hatalarının en az yüzde 99’unun müşteri hatası olacağını” tahmin ediyor.[1] Bu zorluğun üstesinden gelmek için bulut kullanıcılarının ve yöneticilerinin artık bulut güvenlik hizmetlerinin nasıl çalıştığını bilmeleri, bunları doğru konfigüre etmeleri ve bulut dağıtımlarını güncellemeleri beklenmektedir.

Etiketler:

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?