Musixen’de Hedefler Artarak Devam Ediyor

Dijital performans platformu ve pazaryeri Musixen’in Kurucusu ve CEO’su Çağrı Bozay, Enterprise Next röportajlarında konuğumuz oldu.

Musixen, bir dijital performans platformu ve müzisyen/mekan pazaryeri olarak konumlanıyor. Her türden kaliteli müzisyenin, sahne ve performans sanatçısının sesini duyurabileceği bu platform, aynı zamanda gelir elde edilebilen bir uygulama olarak da öne çıkıyor. Musixen sanatçıları canlı performanslarından gelir elde edebilirken, kullanıcılar da sevdikleri sanatçıların canlı yayınlarını izleyebiliyor, hatta istekte bulunabiliyorlar.

Kurulduklarından bu yana üç senede çok hızlı bir büyüme kaydettiklerini belirten Musixen Kurucusu ve CEO’su Çağrı Bozay, “Kuruluşumuzdan bu yana geçen üç yılda 320 bin aktif kullanıcıya, 1,7 milyon indirilme rakamına, 15 binin üzerinde kayıtlı sanatçıya ulaştık ve şu ana dek 200 binden fazla canlı yayına imza attık. Musixen olarak faaliyetlerimizi Türkiye dışında Azerbaycan, Nijerya ve Meksika’da sürdürüyoruz. Küreselleşme açılımıyla 2023 sonuna kadar Afrika ve Latin Amerika’da yaygınlaşmaya, 2024 yılında Güneybatı Asya ve Körfez ülkelerinde büyümeye odaklanacağız. 2025 yılında yüzümüzü çevireceğimiz pazarlar ise Kuzey Amerika ve Avrupa. 2023 yılı sonuna kadar 2,5 milyon kullanıcı ile 20 binin üzerinde müzisyene ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

Tüm  bunları ve daha fazlasını Çağrı Bozay ile gerçekleştirdiğimiz aşağıdaki söyleşiden izleyebilirsiniz.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?