Red Hat EMEA’da Yeni Başkan

Red Hat Kıdemli Başkan Yardımcısı ve EMEA Bölgesi Genel Müdürü’nün emeklilik kararının ardından yerini Küresel Hizmetler ve Teknik İmkanlar Genel Müdürü ve Kıdemli Başkan Yardımcısı Hans Roth’a devrediyor.

Açık kaynak çözümlerinde dünya lideri Red Hat, EMEA’daki operasyonlarını Ocak 2022 itibarıyla Hans Roth’un yöneteceğini duyurdu. Roth’a görevi devredecek olan Werner Knoblich, görevi boyunca Red Hat’in ekipleri ve müşterileri için güçlü ve tutkulu bir yönetici oldu. Açık kaynak yöntemlerine derin bir bağlılığına ek olarak ‘önce kültürünüzü tanıyın, sonra çalışan bağlılığınızı ona göre inşa edin’ yaklaşımı da işine bağlı ve sonuç odaklı bir ekip oluşturmak için liderlik tarzının her zaman merkezinde yer aldı.

Red Hat’e 2003 yılında dünya genelinde yaklaşık 600 ve EMEA’da 100’den az çalışan varken katılan Werner Knoblich, Red Hat Enterprise Linux gibi birçok açık kaynak teknolojisini şirkete dahil etmeye odaklandı. Knoblich’in görev süresi boyunca EMEA bölgesindeki 16 ülkede faaliyetlere başlayan Red Hat, burada güçlü bir büyüme kaydetti. Ayrıca Red Hat’in bölgede köklü bir iş ortağı ekosistemi geliştirmesine yardımcı oldu ve doğrudan satış modeli yerine iş ortaklarından avantaj kazanan bir yapı oluşturdu.

Şu anda Red Hat’in küresel danışmanlık ve eğitim hizmetleri organizasyonunu yöneten ve görevi devralacak olan Roth, daha önce EMEA’daki Hizmetler birimini yönetiyordu. 2016 yılında Red Hat’e katıldığından beri BT dönüşümünü gerçeğe dönüştürmek ve açık kaynağı rekabet avantajı haline getirmek için müşterilerle yakın çalışmaya odaklandı.

Hans Roth’un müşterileri, iş ortaklarını ve toplulukları kültürel ve ticari dönüşüm yoluyla değer yaratmaları için onları güçlendirme konusunda 20 yılı aşkın deneyimi bulunuyor. BT sektöründeki yirmi yılı boyunca iş süreci yönetimi, BT stratejisi, sistem entegrasyonu, stratejik dış kaynak kullanımı gibi alanlarda büyük, karmaşık ve çok uluslu ekiplerin yönetiminde liderlik etti.

Roth görevi devralmasının ardından ticari, kurumsal ve kanal satışları, profesyonel hizmet, telekomünikasyon, medya ve eğlence, danışmanlık ve eğitim hizmetleri, pazarlama, hukuk ve ekip işlevleri dahil olmak üzere şirketin EMEA genelindeki iş stratejisini geliştirmeye ve uygulamaya odaklanacak.

Werner Koblich, konuyla ilgili şunları söylüyor: “Red Hat ile geçirdiğim 18 yıl boyunca şirketin bir startup olarak başlayıp açık kaynak lideri ve hibrit bulut yenilikçisine dönüşmesine ön saflarda yön verdim. Bu yüzden uzaklaşmak hiç kolay değil. Başarısında rol oynadığım ve EMEA’daki genişlemesine yardımcı olduğum için çok gururluyum. Red Hat’in yazdığı hikayesini takip etmek ve Hans ile EMEA ekibinin neler başarabileceğini görmek için sabırsızlanıyorum.”

Hans Roth ise “Teknoloji alanında Red Hat’in kurulduğu sıralarda çalışmaya başladım. O zamanlar Red Hat, alışılmış iş modellerini kıran ve teknolojiyi demokratikleştiren bir şirketti. Red Hat’in son birkaç yılda lider olma dönüşümünün bir parçası olmaktan mutluluk duyuyorum ve önümüzde duran fırsatı görmek de heyecanlandırıyor. Bulut bilişim, konteynerler, sınır bilişim ve AI/ML gibi teknolojiler, şirketlerin iş yapma şeklini dönüştürüyor ve bunu da açık kaynak mümkün kılıyor. Bu yeni görevi üstlenmeye ve Red Hat’in EMEA’da müşterilerimiz ve iş ortaklarımızla birlikte ilerlemesine yardımcı olmaya hazırım” diyor.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?