Kurumsal Bayram Hediyeleri Dijitalleşti

Kurban Bayramı yaklaşırken, kurumsal şirketlerde çalışanlar için bayram hediyesi arama telaşı başladı. Pandemiyle birlikte giderek dijitalleşen dünyada çikolata ve hediye çeklerinin yerini günümüzde inovatif çözümler aldı. Türkiye’nin lider takdir ve ödüllendirme şirketi Momento’nun Kurucusu Zeynep Dağlı Kastro, “Uzaktan çalışmanın iş hayatına dahil olmasıyla şirketler artık özel günlerde dijital hediyeleri tercih ediyor. Geçen yıl başlattığımız “Dijital Erzak” uygulamamıza Kurban Bayramı öncesinde de talep oldukça yoğun” dedi.

Blank screen white cellphone and shopping carts on pastel pink and yellow background. Minimal style, flatlay.

Salgın tüketici alışkanlıklarını değiştirmekle kalmadı iş hayatında da geri dönülmez bir dönüşüm başlattı. Dijitalleşmenin baş döndüren hızda gelişimi günümüzde her yerden çalışmaya zemin hazırlarken, çalışanlara dijital olarak erişimi mecburi kıldı. Kurumsal şirketlerin bayram hediyeleri için artık inovatif çözümleri tercih ettiğinin altını çizen ödüllendirme sistemlerindeki dijital dönüşümün öncü markası Momento Kurucusu Zeynep Dağlı Kastro, “Ramazan Bayramı’nda olduğu gibi Kurban Bayramı’ndan önce de çalışanlarına hediye vermek isteyen şirketlerin tercihi hediye çeki veya erzak kolisi gönderimi gibi operasyonel işler ile uğraşmaya son veren “Dijital Erzak” uygulamamız oldu” dedi.

Momento Dijital cüzdana talep 19 kat arttı

İş hayatının yeni ikliminde çalışan motivasyonunu, bağlılığını ve verimliliğini artırmanın en önemli konu başlıklarından biri haline geldiğini vurgulayan Zeynep Dağlı Kastro, buna paralel olarak takdir ve ödüllendirme sistemlerine yönelimin arttığını söyledi. Özellikle yeni nesil dijital çözümlere yoğun ilgi olduğunu ifade eden Zeynep Dağlı Kastro, şöyle konuştu:
“Bunun en başarılı örneklerinden biri kuşkusuz geçen yıl başlattığımız Dijital Erzak uygulamamız oldu. Bayramlarda şirketler tarafından yoğun ilgi gören bu çözümümüze talep bu yıl Ramazan ayında geçen yıla kıyasla 4 kat arttı. Fiziksel teması yok eden bu uygulamamız ile çalışanlar sunulan portal üzerinden giyimden çocuk ürünlerine, marketten elektroniğe pek çok kategoride dilediği ürünü seçkin markalardan online kod ile temassız ve hızlı bir şekilde alabiliyor. Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde de bu çözümümüze talebin yoğun olduğunu görüyoruz. Öte yandan geçmişte bireyler tarafından kullanılan dijital cüzdanlar günümüzde şirketlerin de ödüllendirme sistemlerine dahil ettiği bir çözüm haline geldi. Momento’nun dijital cüzdan olarak adlandırabileceğimiz portal çözümlerine talep pandemi sürecinde yüzde 1760 artış gösterdi.”