Daikin Mobile ile Şirket İçi İletişimde Farklı Bir Mobil Dönem Başlıyor

Bütün dünyada yaygın olarak kullanılan sosyal ağlara benzer bir model geliştiren Daikin Türkiye, ‘Daikin Mobile’ adını verdiği uygulama ile şirket çalışanlarını, bayileri, servisleri ve paydaşlarını bir çatı altında toplayarak iletişimi ve verimliliği en üst düzeye çıkarmayı hedefliyor.

İklimlendirme sektöründe Türkiye’nin en önemli oyuncularından Daikin Türkiye, her alanda inovatif çalışmaları hayata geçirmeye devam ediyor. Daikin, kurum kültürünün bir parçası olan çalışanlarla güçlü bağlar geliştirme, iletişimi ve markaya aidiyeti derinleştirme yaklaşımını karşılamaya yönelik olarak geliştirilen Daikin Mobile önemli bir boşluğu dolduruyor.

İnsanların yüzde 80’inin mobil cihazlarda uygulama kullanarak zamanını geçirdiği günümüzde, şirketler teknolojinin mobil gücünü de bünyelerine katarak verimliliği ve motivasyonunu artırıyor. Zaman ve maliyet tasarrufu sağlayan, tüm bilgi ve belgelerin üretildiği, paylaşıldığı, izlendiği, depolandığı yeni mobil platformlar tüm şirketlerin ihtiyacı ve odak noktası haline geliyor.

Daikin Türkiye, bünyesinde 500 beyaz yakalı, Hendek’teki fabrikasında 800 mavi yakalı, servislerde çalışan 500 kişi ve bayilerinde yaklaşık 300 kişi ile iklimlendirme sektöründe faaliyet gösteriyor. Bunun yanı sıra iklimlendirme sektöründeki 400 kadar tedarikçi ile işbirliği içerisinde olan Daikin Türkiye, paydaşlarıyla beraber toplamda 2 bin 500 kişilik bir yapıyı temsil ediyor. İletişimin bütün şirketler için en önemli konulardan biri olduğu günümüzde, özellikle Daikin Türkiye gibi beyaz ve mavi yakalıların, bayi, servis ve tedarikçilerin bir arada çalıştığı yapılarda bu durum daha da önem kazanıyor.

İç İletişimde Mobil Dönem

Daikin Türkiye tarafından üretilen ve patenti alınan ‘Daikin Mobile’ uygulaması, kuruluşların farklı bölümleri arasında yaşanması kaçınılmaz olan iletişim sorunlarına güçlü bir çözüm olarak dikkat çekiyor. Hızlı haber alma, kısa sürede çözüm üretme gibi şirketlerin hızlıca yol alması gereken birçok önemli konuda yaşanan aksaklıkları yeni nesil iletişimin gücüyle ortadan kaldırmayı hedefleyen Daikin Türkiye, sosyal ağlar ve intranet karması bir platform oluşturarak, bütün çalışanlarını, tedarikçilerini ve paydaşlarını Daikin Mobile ile tek bir çatı altında topluyor.

Instagram, Facebook ve Twitter gibi popüler uygulamaların özelliklerinin de bulunduğu Daikin Mobile, kullanıcılarına hepsi bir arada sosyal ağ deneyimi sunuyor. Böylelikle Daikin Türkiye çalışanları birçok şirkette sorunlara ve atıl iş kapasitesine neden olan iletişim kopukluğu ve beraberindeki hataları en aza indirgemeyi sağlayan bir platforma kavuşmuş oluyor.

Apple Store ve Google Play Store’dan ücretsiz olarak indirilebilen Daikin Mobile, sosyal ağlar ve intranet karması bir uygulama olarak Daikin Türkiye çalışanları, tedarikçileri ve paydaşlarının çalışmalarına yeni bir ivme kazandırması amaçlanıyor. Daikin Türkiye çalışanları, bayiler, paydaşlar ve servislerin erişime açık olan Daikin Mobile uygulaması sadece akıllı telefonlardan kullanılabiliyor.

Daikin Türkiye Kurumsal İletişim Direktörü Hülya Dinçer, patentini aldıkları Daikin Mobile uygulama fikrini başka şirketlerin de mobil dünyaya dahil olmaları için onlarla paylaşmayı hedeflediklerini dile getirerek şöyle devam etti:

“Daikin Mobile uygulamasını geliştiren ve hayata geçmesini sağlayan Konuşan Markam firması ise bu mobil uygulama örneği ile kusursuz bir mobil deneyimi başka şirketler için de geliştiriyor. Konuşan Markam, uygulama fikrini geliştirmekten uygulama içerisindeki tüm içerikleri sağlamaya, bir yandan da kullanıcıların karşılaşmaları olası sorunları önceden tespit ederek tüm bakım kullanım desteğini vermeye kadar A’dan Z’ye mobil bir çözüm sunuyor.”

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?