KONG Academy 2024 Eğitimleri Başlıyor

KONG Academy’nin 21. yüzyıl yetkinlik eğitimlerinin altıncısına başvurular başladı. Türkiye’de eğitim gören üniversite öğrencilerinin katılabileceği programa son başvuru tarihi 5 Ocak.

Alperen Ceyhun Mecit

21. yüzyıl yetkinliklerini merkeze alarak eğitim programları tasarlayan ve etki odaklı projeler gerçekleştirmenin yanı sıra LegalTech (hukuk teknolojisi) ekosisteminin büyümesi misyonuyla girişimciler için hızlandırma programları geliştiren Kavlak of Next Generation’ın (KONG), KONG Academy çatısı altında uyguladığı 21. yüzyıl yetkinlik eğitim programına başvurular başladı. Bu yıl altıncısı düzenlenecek eğitim programına Türkiye’de eğitim gören tüm üniversite öğrencileri ücretsiz olarak başvurabilecek. 20 hukuk öğrencisi ve 20 genel olmak üzere toplam 40 kişinin katılabileceği programa başvuru için son tarih 5 Ocak. Programa seçilen katılımcılar 7 Şubat 2024 tarihinde ilan edilecek.

Şimdiye kadar 150+ öğrenci mezun oldu

Programa ilişkin bilgi veren KONG Direktörü Alperen Ceyhun Mecit, şunları söyledi:
“KONG Academy çatısı altında tasarladığımız ve uyguladığımız eğitim programlarıyla üniversite öğrencilerinin 21. yüzyıl yeteneklerini güçlendirmelerine destek oluyoruz. Hem hukuk öğrencilerinin hem de farklı bölümlerden öğrencilerin hukuk teknolojilerine ilgisini artırarak, bu alanda çözümler üretmelerine öncülük ediyoruz. Girişimcilik, dijital dönüşüm, etki odaklı liderlik, iş etiği ve sürdürülebilirlik konularında 40’a yakın eğitimin yanı sıra düzenlediğimiz çalıştay, hackathon ve fiziksel buluşmalar sayesinde gençlerimizin üniversiteden mezun olduktan sonra dijital dönüşüme liderlik etmesine yol göstermekten büyük gurur duyuyoruz. Bu yıl altıncısını düzenleyeceğimiz eğitim programı kapsamında sadece Türkiye’den değil, yurt dışından da girişimcilik, özel sektör, akademisyen ve sivil toplum kuruluşlarından uzman profesyonelleri öğrencilerimizle bir araya getireceğiz. Program sonunda eğitimin yüzde 80’ine katılım gösteren ve eğitim programı sonunda gerçekleşecek LegalTech Hackathonu’na katılıp Demo Day’de 1. olan grubun üyeleri 6 aylık mentorlük desteği ve iş birliği içindeki kurumlarda staj fırsatları ile ödüllendirilecek. Bunlara ek olarak KONG Alumni topluluğunun bir parçası olan mezunlar yıl içinde düzenlenen etkinliklere katılma hakkı kazanacak ve yıl içinde düzenlenecek 2 yuvarlak masa buluşmasında alanında uzman profesyonellerle bire bir tanışma fırsatı yakalayacak. Program ile ayrıca hukuk teknolojileri üzerine daha fazla ilgi çekmeyi ve bu alanda fikirleri olan öğrencileri desteklemeyi hedefliyoruz.”

KONG Academy’den şimdiye kadar 150’nin üzerinde öğrencinin mezun olduğunu belirten Mecit, “Gelecek yıllarda düzenleyeceğimiz eğitimlerle daha fazla gencimizin hayatına dokunmak istiyoruz” dedi.

KONG Academy Başvuru Takvimi:

8 Aralık 2023

1. Başvuru Süreci başlangıcı

5 Ocak 2024

1. Başvuru Süreci Son Gün

15 Ocak 2024

1. Başvuru Süreci Sonuçların açıklanması

15 Ocak -31 Ocak 2024

2. Aşama Başvuru Süreci

7 Şubat 2024

Seçilen katılımcıların açıklanması

12 Şubat 2024

KONG Academy Başlangıç

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?