Intel İçin IoT’de Öne Çıkan Dört Başlık

Uzun bir aradan sonra basınla bir araya gelen Intel, IoT alanındaki öncelik ve projelerini anlattı.

Toplantı, Intel EMEA ve Hi̇ndi̇stan Iot Satış Di̇rektörü Ediz Altun’un ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Sunumunda Intel olarak dört ana başlığa odaklandıklarına vurgu yapan Altun, “Öne çıkan başlıklarımızdan bir tanesi bütünleştirilmiş veri. Metaverse gibi yeniliklerle artan verilerin anlamlı hale getirilmesini amaçlıyoruz burada. İkincisi  herkesin birbiriyle iletişim halinde olması. Bir network altyapılarını daha demokratik hale getirmek istiyoruz. Üçüncüsü buluttan uca iletişim. Son madde ise yapay zeka. Nesneler bilgilerini ürettikçe bunların işlenmesi gerekiyor. Bunun için de yapay zekanın ne kadar kullanılabileceğine bakıyoruz” dedi.

Teknoloji girişimleri RISE ile yükselecek

Intel olarak iş dünyasını pandeminin olumsuz etkilerinden nasıl uzaklaştırabiliriz derken RISE inisiyatifini hayata geçirdiklerini belirten Ediz Altun, şunları söyledi:
“Responsible (sorumlu), Inclusive (kapsayıcı), Sustainable (sürdürülebilir) ve Enable (olanak sağlayan) kelimelerinin baş harflerinden oluşuyor. Teknoloji alanında projesi olan kurumlar web sitemizden bu konuyla ilgili detaylı bilgiyi alabilir.”

Kurumsal Sorumluluk Alarak Geleceğe Yön Vermeye Devam Edecek

Intel’in kurulduğu günden bu yana gerçekleştirdiği atılımlardan söz edilerek başlayan basın toplantısında, günümüz dünyasının dijitalleşme sürecinin tüm hızıyla devam ettiği üzerinde duruldu. Ediz Altun açıklamalarında, yarı iletken teknolojisinin dijitalleşme sürecinde büyük bir rol oynadığını, bu teknolojinin yazılım geliştiricilerinin işlerini kolaylaştırdığını ve müşterilerin yenilikçi çözümler sunabilmesini sağladığını anlattı. Altun, yarı iletken üretimindeki liderliklerini devam ettirmek istediklerini ve yarı iletken teknolojisine yönelik fabrika yatırımlarının devam edeceğini belirtti.

Toplantıda, Intel’in dünyadaki kritik değişikliklere karşı mücadeleyi hızlandırmak için paylaşımlı kurumsal sorumlulukta yeni bir çağa doğru yol aldığı ve bu amaçla oluşturduğu 2030 Intel RISE stratejisi açıklandı. Altun, teknoloji ve kolektif eylemlerin etkisiyle daha sorumlu, kapsayıcı ve sürdürülebilir bir dünya için kurumsal sorumluluk stratejilerini genişlettiklerini söyledi.

Tüm bunları ve daha fazlasını Ediz Altun ile gerçekleştirdiğimiz aşağıdaki röportajdan izleyebilirsiniz.

Etiketler: ,

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?