Infor Enterprise Automation Çözümünü Tanıttı

Infor Robotik Süreç Otomasyonunun (RPA) piyasaya sürülmesiyle Infor, front-end, karar ve back-end otomasyonuna dair eksiksiz bir otomasyon çözümü sunuyor.

Infor, veri entegrasyonu, yapay zeka (AI), makine öğrenimi (ML) ve robotik süreç otomasyonu (RPA) yeteneklerini tek bir platformda birleştirerek şirketlerin otomasyonu hızla ölçeklendirmelerine yardımcı olan Infor Enterprise Automation çözümünü duyurdu. Infor Enterprise Automation, Amazon Web Services (AWS) üzerine kurulu bir dizi Infor Operating Service (Infor OS) çok kiracılı bulut hizmetinden oluşuyor.

Infor Enterprise Automation ile şirketler, kurumsal kaynak planlamasına (ERP) dair otomasyon yeteneklerini farklı uygulamalar arasında sürekli olarak genişletirken, entegrasyon maliyetlerini ve riskleri en aza indirerek hedeflerine daha hızlı ulaşabiliyor. Sunulan çözüm, Infor müşterilerinin insan müdahalesi olmadan doğrudan Infor CloudSuites veya diğer herhangi bir uygulama deneyimiyle etkileşime girerek sınırsız otomasyon süreçleri oluşturulmasına olanak sağlıyor.

Infor Enterprise Automation çözümünün benzersiz nitelikleri, back-end otomasyonu, karar otomasyonu ve Infor RPA’nın piyasaya sürülmesiyle gelen front-end otomasyonu aracılığıyla sistemleri ve insanları birbirine bağlayan, tek bir birleştirilebilir platform olan Infor OS aracılığıyla otomasyon yetenekleri sunabilmesinden kaynaklanıyor.

ABD’nin en büyük kamyon yedek parça distribütörlerinden Midwest Wheel Companies’in Kıdemli Başkan Yardımcısı Steve McEnany, şunları söylüyor: “Infor Enterprise Automation, tüm teslimat belge sistemimizi çevrimiçi olarak tek bir havuzda toplamamızı sağladı. Böylece müşteri hizmetleri ekibimiz müşterilerimizin sorularına hızlı bir şekilde yanıt verebiliyor. Bu yolla sağladığımız yüzde 95 verimlilik artışı sayesinde çalışanlarımız evrak kutularında veya diğer uygulamalarda bilgi aramak yerine doğrudan müşterilerimize hizmet vermeye odaklanıyor. Teslimat biletlerimiz RPA botları tarafından işlenirken, Gateway API’leri üçüncü parti bir uygulamadan gelen elektronik kamyon teslimatlarımızı çalışanlarımızın müdahalesine gerek olmadan işleme alabiliyor.”

Infor RPA, Infor’un Enterprise Automation çözümünü tamamlıyor

Infor RPA’nın piyasaya sürülmesiyle Infor artık front-end otomasyonu, karar otomasyonu ve back-end otomasyonunu ele alan eksiksiz bir otomasyon paketi sunuyor:

• Infor RPA, iş sürecini tamamlamak için gereken emek odaklı, tekrarlayan, kural tabanlı ve yüksek hacimli, düşük değerli görevleri içeren front-end otomasyonunu devralıyor.
• Infor AI, işlerin yürütülmesini kolaylaştırmak, bir sonraki en iyi uygulamaları önermek ve olası sorunları tahmin ederek sistemleri buna göre ayarlamak için doğal dil işleme (NLP) ve makine öğrenimi hizmetleri aracılığıyla karar otomasyonunu üstleniyor.
• Infor iPaaS (Hizmet Olarak Entegrasyon Platformu), bireysel veya kurum içindeki çok sayıda şirket içi ve bulut tabanlı uygulamaların kombinasyonundan oluşan birbirine bağlı iş akışlarının geliştirilmesi, yürütülmesi ve yönetilmesi amacıyla entegrasyon servisleri aracılığıyla back-end otomasyonunu ele alıyor.

Infor İnovasyon Lideri Massimo Capoccia, “Farklılaştırılmış bir çözümümüz var, çünkü nispeten daha karmaşık olan back-end otomasyonunu ele alarak işe başladık. RPA ile artık front-end otomasyonunu da sağlıyoruz. Böylece kurumsal otomasyon için eksiksiz bir paket sunuyoruz. Bu da bize bağımsız satıcılara göre bir avantaj sağlıyor.” diyor.

Önde gelen pazar araştırma ve danışmanlık şirketi Constellation Research’ün Başkan Yardımcısı ve Baş Analisti Holger Mueller, şunları ekliyor: “Günümüzde işletmelerin ihtiyaç duyduğu kapsamlı kurumsal otomasyonu oluşturmak için yeterli sayıda geliştirici yok. Kullanıcılar ise otomasyon fırsatlarını kaçırdıklarında hayal kırıklığına uğruyor. Robotik süreç otomasyonu (RPA) ve diğer düşük koda dayalı yetenekler sayesinde kurumsal kullanıcılar otomasyonu sahiplenebilirler. Infor Enterprise Automation gibi kullanımı kolay çözümler bu konuda yardımcı olabilir. Kullanıcılar talep ettikleri ve ihtiyaç duydukları otomasyonu elde ederek işlerini kolaylaştırırken, değerli kaynaklarını daha kritik görevlere aktarabilen BT de bu işten kazanç sağlayacak, son olarak otomasyona dair olgunluğunu artıran ve bu sayede gerçekten önemli işler başarabilme yeteneği kazanan işletmeler inovasyonu hızlandırma fırsatı bulacaktır.”

Şirketler uçtan uca otomasyonu başarıyla uygulamakta zorlanıyor

Birçok şirket, çeşitli otomasyon araçları birlikte iyi çalışamadığı için uçtan uca otomasyonu başarıyla uygulamakta zorlanıyor. Otomasyon akışları oluşturmak genellikle kurumsal kullanıcıları için zor bir sürece karşılık geliyor.

Dahası, kurumsal kullanıcılar da otomasyona dair doğru süreçleri seçmekte zorlanıyor. Mevcut çözümlerin çoğu kırılgan ve başarısızlığa maruz kalma riski çok yüksek. Ayrıca yatırımı haklı gösteremeyecek kadar pahalılar ve neticede ölçülebilir bir yatırım geri dönüşü sağlayamıyorlar.

Infor, uçtan uca otomasyon ve RPA’nın önündeki zorlukları nasıl ele alıyor?

Infor Enterprise Automation çözümüyle RPA da dahil olmak üzere tüm otomasyon teknolojileri ortak bir platform olan Infor OS üzerinden entegre ediliyor. Infor RPA, çeşitli uygulama, içerik ve eylemlerde tıpkı gerçek çalışanlar gibi görevleri yerine getiren botlar geliştirmek ve dağıtmak için kapsamlı bir bileşen seti sunuyor.

Infor, müşterilerin borç ve alacak hesapları, teslimat işlemleri, uyumluluk ve daha birçok alanda değer odaklı otomasyonu hızla ölçeklendirmelerine yardımcı olmak için önceden oluşturulmuş otomasyon kullanım örneklerinden oluşan ve giderek büyüyen bir kütüphane eşliğinde, eksiksiz bir otomasyon çözümü sağlıyor.

Infor, belirli Infor CloudSuite’ler için sektöre özel RPA akışları sağlamasından dolayı müşterilerine anında yatırım getirisi sunabiliyor. Ayrıca Infor Enterprise Automation, AWS üzerinde çalışması sayesinde tutarlı güvenilirlik, performans ve ölçeklenebilirlikle geliyor.

Infor, sınırsız bot ve geliştiriciye izin veren, saatlik kullanıma dayalı basit ve esnek bir fiyatlandırma modeli sunuyor. Bu, otomasyon akışlarının oluşturulmasını demokratikleştiriyor ve hem kurumsal kullanıcıları hem BT’yi güçlendiriyor.

Infor Ürün Yönetiminden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Rick Rider, şunları ifade ediyor:
“Infor Enterprise Automation ile gerekli tüm teknoloji parçalarını, ekosistemdeki uygulamalardan bağımsız olarak tüm otomasyon seviyelerini birbirine bağlayacak şekilde sunuyoruz. Müşterilerimize yeni sözleşmeler, yeni teknolojiler ya da farklı platformlar sunmak zorunda kalmadan, yeteneklerini sürekli geliştirebilecekleri yaratıcı bir kültürü teşvik etme olanağı sağlamak istiyoruz. Bu yaklaşım tek bir fikir üzerinde muazzam bir yük bindiriyor. Nihayetinde müşterilerin RPA, süreç zekası, iş akışı otomasyonları ve bunlarla bağlantılı makine öğrenimi tabanlı içgörüler arasındaki sınırları ortadan kaldırmasına yardımcı oluyoruz. Amacımız, müşterilerimize sağlam birer geliştirici veya otomasyon uzmanı olmak zorunda kalmadan, bir dizi ön koşul veya maliyeti üstlenmeden, otomasyon yolculuklarına devam etmelerine yardımcı olabilecek bir platform sunmaktır.”

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?