İBB WiFi Maçka Demokrasi Parkı’nda

Meydan, cadde, park, bahçe, kültür merkezleri, hastaneler gibi kamusal alanlarda internet altyapısı kuran İBB, Maçka Demokrasi Parkı’nda ücretsiz WiFi hizmetini başlattı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı ve İBB iştiraki İSTTELKOM tarafından sunulan ücretsiz WiFi uygulaması yaygınlaşmaya devam ediyor. Meydanlar, kütüphaneler, BELTUR kafeler, Şehir Hatları vapurları, otobüs ve metrobüsler, nostaljik tramvaylar, Büyük İstanbul Otogarı, ve Eminönü Mısır Çarşısı, Beylikdüzü Yaşam Vadisi, Cemal Kamacı Spor Kompleksi, Taksim Atatürk Kitaplığı ve Yerebatan Sarnıcı’ndan sonra bu kez de şehrin en çok ziyaret edilen alanlarından Maçka Demokrasi Parkı’nda da ücretsiz WiFi hizmetine başlandı.

Parkta kesintisiz, yüksek hızda ve ücretsiz internet

2021 yılında İBB tarafından yeniden düzenlenen Maçka Demokrasi Parkı’na bu kez de ücretsiz internet hizmeti getirildi. Parka gelen ziyaretçiler doğayla iç içe vakit geçirirken bir yandan da internete bağlanabilme imkanına kavuştu.

Hizmetten faydalanmak isteyenlerin cep telefonlarında ,‘İstanbul Senin’ uygulamasının kurulu olması gerekiyor. Uygulamaya sahip olmayanların cep telefonları ile uygulama marketlerinden ücretsiz olarak ‘İstanbul Senin’i indirmeleri ilk adım olarak isteniyor. Kurulumun ardından ‘İstanbul Senin’ uygulamasındaki İBB WiFi mini uygulamasını açıp, konum izni vererek bulundukları yere en yakın İBB WiFi bağlantı noktalarını harita üzerinde görmeleri bekleniyor. Ardından ek bilgi ya da şifre girmeden tek tıkla bu hizmete bağlanma imkanı sunuluyor. Ayrıca kullanıcılar kalan kota bilgilerini de anlık olarak takip edebiliyor.

10 bin erişim noktası

İstanbul genelinde 4 bin 754 lokasyon ve 10 bin erişim noktası ile hizmete devan eden İBB Wi-Fi, fiber optik ve enerji altyapısı park içine kurulumu yapılan 9 adet sistem kabini ile İstanbul halkına kesintisiz internet erişimi sağlıyor.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?