Huawei Watch GT 3 SE ile Akıllı Saatte 2 Haftalık Pil Ömrü

Enterprise Next test merkezimizin son konuğu Türkiye akıllı saat pazarının lideri Huawei’nin son ürünlerinden Huawei Watch GT 3 SE oldu.

Huawei Watch GT 3 SE, kablosuz ve ters şarjın yanı sıra iki haftalık olağanüstü bir pil ömrü sunarak önceki GT Serisi saatlerin mirasını daha da ileriye taşıyarak, kullanıcıların kesintisiz bir şekilde saatin her türlü işlevinden günlerce faydalanmasını sağlıyor. Ürünün Grafit Siyahı (siyah ve kırmızı desenli) ve Orman Yeşili (Gri ve yeşil desenli) olmak üzere iki farklı modeli bulunuyor. Farklılığın ise sadece görsel olduğunu teknik açıdan cihazların birbirinden farkı olmadığını hemen belirtelim. Bizim incelediğimiz ürün de fotoğraflarda da göreceğiniz üzere Siyah olan ürün.

İster egzersiz ister doğa tutkunu olun ister saatin sağlık izleme özelliklerine bağımlı olun, pil ömrü her akıllı saat için çok önemlidir. Bununla birlikte günümüzün akıllı saatlerinin çoğu genellikle kısa pil ömrü ve sık sık şarj etme ihtiyacı nedeniyle efektif olarak kullanılamaz. Bu durum, giyilebilir cihazınızdan en iyi şekilde yararlanmanızı zorlaştırır.

Bir GT saatinde tanıdık iki haftalık pil ömrü

Daha önceki serilerde de iki hafta şarj süresin sunan Huawei, özellikleri artan ve E-SIM gibi özellikler eklenenen serilerinde tam kullanım sürelerini iki haftanın altında açıklamıştı. Ancak bazı özellikleri kapatarak yine de bu sürelere çıkmak mümkün oluyordu. Ancak Huawei Watch GT  serisi ile 2 haftalık kullanım geri döndü.

Huawei Watch GT Serisi saatler, şarjlar arasında daha uzun süre dayanmak için yüksek kapasiteli piller ve akıllı güç tasarrufu algoritmaları kullanırken, üst düzey sağlık takibi ve gelişmiş uygulama etkileşimlerini destekler. İlk GT saat 2018’de tanıtıldı ve yeni bir giyilebilir akıllı cihaz yönelimini temsil eden iki haftalık pil ömrü, bilime dayalı antrenmanları ve profesyonel düzeyde sağlık izlemesi sayesinde anında başarıya ulaştı.

Bu modele en çok yakışan arka planlardan biri bu ve saate yüklü olarak geliyor.

Huawei Watch GT 3 SE, benzer giyilebilir cihazlardan daha iyi performans göstererek iki haftalık sürekli kullanımı desteklemek için 451 mAh yüksek kapasiteli bir pil ve akıllı bir güç tasarrufu algoritması içeriyor. Saat aynı zamanda gerçek zamanlı sağlık takibi, müzik çalma ve bir dizi başka akıllı özellik sunuyor ve bunların tümü diğer birçok akıllı saatte gerekli olan sık sık şarj etmeyi gerektirmiyor.

Akıllı güç tasarrufu algoritması 2.0 ve kablosuz şarj

Güç tasarrufu algoritması, performans ve güç tüketiminin asla çelişmemesini sağlamak için kullanım senaryosunu belirleme, takma durumu ve kullanıcının etkinliğine dayalı olarak optimum güç miktarını tahsis etme ve güç tasarrufu modlarını dinamik olarak değiştirme yeteneğine sahip.

Huawei Watch GT 3 SE, genellikle yalnızca pahalı akıllı saatlerde görülen kablosuz şarjı da destekler. Herhangi bir rahatsızlık veya tehlike riskini ortadan kaldıran metal temas içermeyen bir kablosuz şarj beşiği kullanır. Saat, ihtiyaç duyulduğunda bir Huawei telefon tarafından tersten şarj edilebilir ve sizi şarj aleti taşıma zahmetinden kurtarır.

Huawei Watch GT 3 SE ayrıca spor arabalardaki ızgaradan ilham alan net çizgiler ve konturlarla fütüristik bir görünüme sahip saatin Grafit Siyahı ve Vahşi Yeşil renk seçenekleri sunan modelleri var. Saatin 1,43 inçlik Corning Gorilla Glass AMOLED ekranı, 35,6 gramlık içi boş bir gövdenin üzerine oturur ve kasası dayanıklı güçlendirilmiş polimerden yapılmıştır. Çarpıcı görünümü ve dayanıklı iç aksamı ile Huawei Watch GT 3 SE, günlük egzersizler, özel günler ve hayat değiştiren geziler için mükemmel bir giyilebilir cihazdır.

Huawei Watch GT 3 SE, Android ve iOS dahil Huawei olmayan akıllı telefonlarla da uyumludur. Huawei Sağlık Uygulamasını indirerek, akıllı saatin tüm izleme özelliklerini herhangi bir işletim sistemindeki kullanıcılar kullanabilir. Huawei Watch GT 3 SE’nin Huawei olmayan akıllı telefonlarla güçlü uyumluluğu, yalnızca sağlık ve zindelik izleme, uzun pil ömrü, Bluetooth çağrıları vb. gibi çeşitli temel özelliklerin desteklenmesine değil, aynı zamanda akıllı dinamik ayarlama planı ve Sağlıklı Yaşam Yönetimi ile özelleştirilmiş koşu planı gibi özellikler de desteklenir.

Huawei Watch GT 3 SE, 3.699 TL fiyatla Huawei Online Mağaza üzerinden son tüketici fiyatıyla satışta.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?