HPE Discover 2022 İzlenimlerimiz

HPE Discover 2022, 7-8 Aralık tarihleri arasında Almanya’nın Frankfurt kentinde gerçekleştirildi.

 

Enterprise Next olarak yerinde takip ettiğimiz etkinliğin başrol oyuncusu yine Green Lake oldu. Üç yıl önce Münih’te gerçekleştirilen son etkinlikte şekillenmeye başlayan Green Lake hizmetleri ile HPE;  yeni bulut hizmetleri, büyüyen ekosistem ve HPE Green Lake for Private Cloud Enterprise’ın dünya genelinde daha geniş ölçekte kullanıma sunulmasıyla hibrit buluttaki liderliğini güçlendiriyor.

Etkinlik sırasında sohbet etme imkanı bulduğumuz  Solution Architect Hybrid Cloud Practice HPE Almanya, Avusturya, İsviçre ve Orta Avrupa Çözüm Mimarı Hibrit Bulut Uygulaması Yöneticisi Martin Brennecke, hibrit bulut yaklaşımları hakkında şunları söyledi:
“HPE GreenLake platformu, müşterilerine ve iş ortaklarına birleşik bir hibrit deneyim ve bulut hizmetlerine kolay erişim sağlıyor. Bugün HPE GreenLake 65 binden fazla müşteriyi destekliyor, iki milyondan fazla bağlı cihaza güç sağlıyor ve dünya çapındaki müşterileriyle exabyte ölçeğinde veriyi yönetiyor. Kuruluşlar, hibrit bulut stratejilerini otomatize etmek, düzenlemek ve yürütmek için tek bir platformdan yararlanıyor.”

Bazı ülkelerin kendi verisini kendi sınırları içinde tutma stratejilerine karşı yaklaşımlarını da sorduğumuz Brennecke, bu konuda da herkese saygı duyduklarını ve o çerçevede yerel çalışmalara dahil olduklarının altını çizdi.

HPE Discover 2022 Frankfurt ile ilgili izlenimlerimizi ve Flynn Maloy, Güngör Kaymak röportajlarımızı aşağıdan izleyebilirsiniz.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?