Eğitimde “En İyi” Olmak İsteyenlere ​Enocta Platform Sertifika Programı

Enocta, yeni bir kariyer oluşturmak ya da kariyerini geliştirmek isteyenlere yönelik olarak ‘Enocta Platform Sertifika Programı’nı başlattı. Enocta kullanıcılarının yararlanacağı Sertifika Programı, kısa bir süre içinde Enocta’nın kariyer geliştirme ve planlama imkanı sağlayan yeni oluşumu Tobeto’nun sertifika programı listesine de eklenecek.

Enocta, yeni bir kariyer oluşturmak ya da kariyerini geliştirmek isteyenlere yönelik olarak ‘Enocta Platform Sertifika Programı’nı başlattı. Sertifika programından, Enocta’dan hizmet alan 500’den fazla kurumun Akademi yöneticileri ve çalışanları yararlanabilecek. Program çerçevesinde, eğitim gelişim yöneticileri veya eğitim gelişim yönetimi alanında uzmanlaşmak isteyenlere Dijital Eğitim tasarımından eğitim üretimine, eğitim planlamasından eğitim ölçümüne kadar tüm akademi faaliyetlerinin Enocta Platform’un özellikleri ile en iyi nasıl yönetilebileceği detaylı şekilde öğretilecek.

Enocta Platform Sertifika Programı 14 modülden oluşan, 8 hafta süren ve yaklaşık 20 saatlik bir program. Dijital içeriklerin yanı sıra, canlı webinarlar, ödevler, görevler ve sınavlar ile zengin bir program içeriği sunuluyor. Katılımcılar ayrıca kendilerine özel kurulacak bir alanda uygulama pratiği de yapabilecekler. Bunlara ek olarak, bilgi ve deneyimleri pekiştirmek için sunulan sosyal öğrenme alanlarında, katılımcılar birbirleri ve konu uzmanları ile hem program boyunca hem de mezun olduktan sonra karşılıklı görüş alışverişinde bulunabilecekler.
Program, Enocta’nın kariyer geliştirme ve planlama imkanı sağlayan yeni oluşumu Tobeto’nun sertifika programı listesine de eklenecek.

Aranılan Nitelik

Enocta Teknoloji Ürünleri Direktörü Hatice Solmaz, çağın kritik becerilerine sahip olmanın çalışanlar açısından önemine dikkat çekerek, “Dijital eğitim, bilginin hızla eskidiği günümüz iş ortamında bireylerin gelişim yolculuğuna çok önemli katkılar sunuyor” dedi.
Enocta Platformu’nun güncel teknolojiler ve yapay zeka alanındaki yatırımlarla sürekli geliştirildiğini ve bu gelişime paralel olarak kullanımına dair güncel bilginin gerektiğini kaydeden Solmaz, hazırlanan Sertifika Programı ile platformun mümkün olan en yetkin şekilde kullanımının öğretilmesini ve çalışanlara yeni beceriler kazandırmayı amaçladıklarını söyledi.
Enocta Katalogda bulunan 7500’ü aşkın içerik ile de desteklenen Enocta Platform’un zengin bir eğitim dünyasının kapısını açtığını belirten Hatice Solmaz, “Enocta Platform kullanım bilgisi iş başvurularında aranılan bir özellik olarak önümüze çıkıyor. Enocta Platform Sertifikası sahipleri bir yandan Enocta Platform’u verimli bir şekilde kullanırken, aynı zamanda kariyer yolculuklarında avantajlı bir konuma sahip olacaktır” dedi.

Çok Sayıda Özellik

Şirket ve kurumlara kendi akademilerini kurma olanağı da sağlayan Enocta Platform’un çok sayıda gelişmiş özelliği bulunuyor, bu özellikler şöyle sıralanıyor:

• Şirketler platform üzerinden çalışanların, iş ortaklarının ya da bayilerin eğitim ve gelişim süreçlerini uçtan uca planlanabiliyor.

• Arkasında çalışan güçlü yapay zeka modeli ile, tamamen kişiselleştirilmiş bir öğrenme deneyimi sunuluyor.

• Sınıf içi eğitimler, sanal sınıf eğitimleri ve online eğitimler tüm fonksiyonlarıyla bir arada yönetiliyor.

• Farklı öğrenme araçları ile kurumsal ihtiyaçlara uygun karma gelişim programları tasarlanıp, sınavlar ve anketler ile kazanımlar ve memnuniyet ölçümleniyor.

• Sosyal öğrenme ile çalışanların birbirinden ve uzmanlardan öğrenmesine olanak sağlayarak kurumsal hafıza oluşturuluyor.

• Oyunlaştırma özelliği ile çalışanların öğrenme motivasyonu artırılırken, akıllı ve otomatik bildirimler, hatırlatıcılar ile platformun tutundurulması destekleniyor.

• Platform ile birlikte ücretsiz sunulan hızlı içerik geliştirme aracı E-Pratik ile kurumlar kendi içeriklerini üretip dakikalar içinde yayınlayabiliyor.

• Otomatik eğitim yönetimi fonksiyonları ile operasyonel verimlilik arttırılıyor. Yakında platforma eklenmesi planlanan yapay zeka asistanı ile eğitim yöneticilerine çeşitli öngörülerin sunulması ve operasyon süreçlerinin daha da hafifletilmesi hedefleniyor.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?