Hakan Kilitçioğlu Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı (EFQM) Ömür Boyu Başarı Ödülü Aldı

Mükemmellik ve kalite yönetimi alanında faaliyet gösteren kurumlar ve uzmanları her yıl farklı ülkelerde bir araya getiren Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı (EFQM) Konferansı bu yıl Türkiye’nin ev sahipliğinde 4-5-6 Haziran’da İstanbul Swissotel The Bosphorus’ta gerçekleşti. EFQM kalite anlayışının kurumlara sağladığı katkıların ele alındığı konferansta ARGE Danışmanlık Yönetici Ortağı, Hakan Kilitçioğlu’na EFQM Ömür Boyu Başarı Ödülü verildi.

EFQM Mükemmellik Modeli’nin ülkemizde uygulanmasında 1992’den bu yana öncü rol üstlenen Kilitçioğlu, aynı zamanda 1992’den bu yana EFQM Ödülü Baş Değerlendiricisi olarak da görev üstleniyor. Kariyeri boyunca; Koç 2000 Projesinde görev alan, KalDer Genel Sekreterliği, Orta Doğu Kalite Derneği (MEQA) Başkanlığı gibi görevler üstlenen Kilitçioğlu, EFQM 2020 Modelinin geliştirilmesine katkı sağlayan tek Türk şirketi ARGE Danışmanlık’ta kalite çalışmalarından sorumlu ortak olarak çalışıyor.

‘Yaşam kalitesi, yönetim kalitesiyle artar’ anlayışıyla 1991 yılından beri yönetim danışmanlığı alanında faaliyet gösteren ARGE Danışmanlık, kurumların performanslarını üst düzeye çıkaran, sektörlerinde lider konuma geçmelerini sağlayan yenilikçi yönetim anlayışlarının uygulanmasına öncülük ediyor.
Ulusal Kalite Hareketi’nin başlatılmasında önemli katkılar sağlayan ARGE, sürekli gelişimin temeli olan EFQM Mükemmellik Modeli, strateji uygulamanın anahtarı olan Balanced Scorecard ve değer yaratma sürecine bütünsel bakış açısı sağlayan Entegre Düşünce ve Sürdürülebilirlik uygulamalarla yenilikçi yönetim metodolojileri sunuyor.

Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı (EFQM) tarafından onaylı Danışmanlık Kuruluşu hem de Entegre Raporlama için IFRS Lisanslı Eğitim Ortağı seçilen dünyadaki ilk danışmanlık şirketi olan ARGE, uyguladığı metodolojiler sayesinde birçok özel, kamu ve gönüllü kurumun Türkiye’de ve Avrupa’da Kalite Ödülleri kazanmasına destek oldu.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?