Deezer’a Yeni CEO Atandı

Deezer büyümeyi ve inovasyonu sürdürmek için Jeronimo Folgueira’yı yeni CEO olarak atadı.

Küresel müzik dinleme hizmeti Deezer bugün Jeronimo Folgueira‘nın şirketin yeni CEO’su olduğunu duyurdu. Folgueira bu görevi, 2014 yılından beri şirketin dönüşümünden ve büyümesinden sorumlu olan eğlence endüstrisinde kıdemli Hans-Holger Albrecht’ten devraldı. Hans-Holger, Yönetim Kurulu Üyesi olarak Deezer’ı desteklemeye devam edecek. İş devri 2021 Haziran ayı sonunda gerçekleşecek.

Deezer’a katılmadan önce Jeronimo, Berlin’deki Spark Networks Yönetim Kurulu (NYSE: LOV) ve İcra Kurulu Başkanı ve Direktörü olarak görev yaptı. Bu süre zarfında, Spark Networks’ün üç stratejik birleşme ve satın alma işlemiyle dönüşümüne liderlik ederek, şirketin büyüklüğünü dört yılda dört katına çıkardı. Ayrıca, Kasım 2017’de şirketin New York Borsası’na kote olmasını da yönetti. Bu, onu o sırada New York Borsası’nın en genç Avrupalı CEO’su yaptı.

Jeronimo ayrıca Betfair, Bigpoint ve RTL Group dahil olmak üzere bir dizi şirketin üst düzey yönetim pozisyonunda bulundu. Columbia Business School’dan MBA ve Navarra Üniversitesi’nden Ekonomi alanında Lisans derecesi bulunan Folgueira aynı zamanda Avrupalı unicorn’ların ABD sermaye piyasalarına erişmesine yardımcı olmayı amaçlayan Nasdaq borsasına kayıtlı bir SPAC (özel amaçlı satın alma şirketi) olan Tio Tech’in Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapıyor.

Müzik ve podcast’lerin tutkusu olduğunu ve bu nedenle Deezer’a katılmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirten yeni CEO “Deezer ekibi, insanların günlük yaşamlarına mükemmel bir şekilde eşlik eden bir hizmet yarattı. Deezer, dünya çapında online müziğin hızla büyümesine katkıda bulunan önemli bir oyuncu. Dinleyicilerin sevdiği benzersiz özelliklere sahip oldukça rekabetçi bir platformumuz var. Bu da büyümemizi hızlandırmak ve hem sanatçılara hem de müzik severlere fayda sağlayacak birçok yeni fırsatı yakalamak için mükemmel bir yerde olduğumuz anlamına geliyor. Ekibi tanımayı ve birlikte şirket tarihinin bir sonraki bölümünü yazmayı dört gözle bekliyorum” dedi.

Görevini Jeronimo Folgueira’ya devreden Hans-Holger Albrecht “Deezer’ın CEO’su olarak geçirdiğim yıllar, bir büyüme yolculuğunda harika bir ekibe liderlik etmeme izin verdi. Tüm hissedarların ve ortakların desteğiyle, 600 kişilik tutkulu bir ekip, dünyanın 4. en büyük küresel ses akışı hizmetini kurdu. Gelirlerimiz son beş yılda yüzde 300’ün üzerinde arttı ve platformumuz aktif kullanıcı başına ortalama 600’den fazla aylık akışa sahip. Hissedarlar, sanatçılar ve kullanıcılar için uzun vadeli, sürdürülebilir büyüme ve değer sağlamak için net bir stratejimiz var. Dreamstage’e yapılan son yatırım aynı zamanda sanatçılar ve hayranlar arasındaki ilişkiyi yeniden tanımlamamıza devam etmeye de izin verecek” dedi.

Hans-Holger ayrıca “Tüm bu yıllar boyunca bana müthiş bir destekçi ve hissedar olan Len Blavatnik’e ve Başkanım Guillaume d’Hauteville’e özel teşekkürlerimi iletmek isterim. O mükemmel bir yoldaş ve yaratıcı bir ortak oldu. Onunla ve Deezer Kurulunun geri kalanıyla bir danışman ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmaya devam etmeyi dört gözle bekliyorum. Ayrıca gelecekte Deezer ‘da yatırımcı olmaya devam edeceğim” diye ekledi.

Jeronimo ile çalışmayı dört gözle beklediğini ifade eden Deezer Yönetim Kurulu Başkanı Guillaume d’Hauteville “Tecrübesi, vizyonu ve tutkusu O’nu şimdiye kadar elde ettiğimiz başarının üzerine inşa etmek ve Deezer’ı ileriye taşımak için mükemmel bir lider yapıyor . Hans-Holger’a hizmeti ve adanmışlığı için de teşekkür etmek istiyorum. Liderliği ve odağı, Deezer’in uluslararası devlere meydan okuyan, sanatçıların gelişmesine yardımcı olan ve müşterilere benzersiz bir hizmet sunan küresel bir oyuncu haline gelmesine yardımcı oldu. Yıllardır çok yakın çalışıyoruz ve O’nu Yönetim Kurulu’nda görmeyi dört gözle bekliyorum ” dedi.

Jeronimo, Haziran ayında sorunsuz bir geçiş sağlamak için bugünden Deezer’ın Yönetim Kurulu, yönetici takımı ve ekibiyle çalışmalarına başlayacak.