Formula 1’de Yeni İnovasyon Dönemi

Kazanan F1 Takımı yeni otomobili ve yeni adını tanıttı, Oracle Red Bull Racing.

Fotoğraf: f1.com

Oracle ve Red Bull Racing ortaklıklarını geliştirdiler ve yeni bir Takım adı olan Oracle Red Bull Racing’e ek olarak takımın önümüzdeki sezon için yeni otomobili RB18’i tanıtıyorlar. Geçen yılki F1 Sürücüler Şampiyonası’nın başarısı üerine, Takım 2022 sezonunda Oracle Bulut’unun kullamını genişleterek, analitik tabanlı yarış stratejisi, optimize edilmiş motor geliştirme, yapay zeka ve makine öğrenimi destekli sürücü eğitimi ve özel bir taraftar deneyimi de dahil olmak üzere en önemli çalışma alanlarında kullanacak.

Geçtiğimi sezon şampiyonluğunda Oracle Bulut Altyapısı’ndan (OCI) yararlanan Ekip, tahminlerinin ve kararlarının doğruluğunu artırmak için çalıştırdıkları simülasyon sayısını 1.000x artırdı. Buna ek olarak, simülasyon hızını 10 kat hızlandırdılar ve bu da yarış stratejistlerine doğru kararı vermeleri için daha fazla zaman sağladı. Aynı zamanda, OCI milyarlarca simülasyonun maliyetini önemli ölçüde azaltarak, Takımın pistteki performansı uygun maliyetli bir şekilde iyileştirmesine imkan vererek F1’in harcama yönetmelikleri altında başarı için büyük katkı sağladı.

Bu sezon OCI, Oracle Red Bull Racing Team’in öne çıkması için, taktikleri daha iyi tahmin etmek için analiz ettikleri veri hacmini ve çeşitliliğini genişletmesini ve simülasyonların çalışma hızını artırmasını sağlayacak.

Oracle Genel Müdür Yardımcısı ve Pazarlamadan Sorumlu Başkanı Ariel Kelman, “Red Bull Racing, avantaj elde etmek için teknoloji kullanımında diğer tüm F1 takımlarından daha kararlıydı ve karşılığını da alıyor” dedi. “Bu ortaklığa olan bağlılığımız, OCI’nin yarış gününde stratejik bir konuma sahip olduğuna, sporda en heyecan verici hayran deneyimini yaratmaya yardımcı olduğuna ve F1’in geleceğini tanımlayabileceğine olan inancımızı yansıtıyor. Oracle Red Bull Racing, dünyanın en ileri görüşlü ve yenilikçi F1 takımıdır ve olmaya da devam edecektir” dedi.

Formula 1 2022 sezonu, 18-20 Mart tarihlerinde Bahreyn’deki Gulf Air Bahreyn Grand Prix’si ile başlayacak.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?