ecording 2030’a Kadar 15 Milyar Tohumu Toprakla Buluşturacak

Küresel iklim krizine karşı sürdürülebilir, inovatif ve teknolojik çözümler sunan sosyal girişim ecording, “Mission2030 pursued by ecording” lansmanında 2030 hedeflerini açıkladı. 7 Eylül Çarşamba günü Bahçeşehir Üniversitesi Future Kampüsü’nde gerçekleşen lansmanda, ecording’in yeni teknolojik çözüm ürünü ecordingApp de tanıtıldı.

2017’de temelleri atılan ve 2019’da sosyal girişim olarak yoluna devam eden ecording, iklim krizine karşı sürdürülebilir, inovatif ve teknolojik çözümler geliştiriyor. Geliştirdiği ilk teknolojik çözüm olan ecoDrone ile ulaşılması zor alanlara tohum topu atışları gerçekleştirerek ormanlaştırma ve biyoçeşitliliğe katkı sunan ecording, 2017’den bu yana 100’den fazla markayla iş ortaklığı yaptı ve yaklaşık 10 milyon tohum topu atışı gerçekleştirdi.

ecording, 7 Eylül Çarşamba günü gerçekleşen “Mission2030 pursued by ecording” isimli lansmanda, 2030 hedeflerinden bahsetmenin yanı sıra geliştirdiği bir diğer teknolojik çözüm olan ecordingApp’i tanıttı. Pek çok marka, ajans, girişim, kurum ve kuruluştan isimlerin katıldığı “Mission2030 pursued by ecording” lansmanında, davetlilere “#GezegenİçinDönüş” mottosuyla bir deneyim alanı sunuldu. İklim krizine dikkat çekmek için hazırlanan deneyim alanında geri dönüşüm, ormansızlaşma, fosil yakıt kullanımı ve hava kirliliği gibi iklim değişikliğinin neden olduğu 50’yi aşkın probleme dikkat çekildi.

Dünyanın Geleceği İçin Kelebek Etkisi Yaratmayı Amaçlıyor

Kelebek etkisinin gücüyle atacağımız küçük bireysel adımlarla büyük dönüşümü sağlayabileceğimizi belirten ecording, “En küçük bir umudu dahi büyük bir inançla yeşertmek isteyecek herkesi ortak geleceğimizi iyileştirmeye davet ediyoruz” mesajı verdi.

ecording’in kurucusu Mert Karslıoğlu, toplantıda yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“İklim krizi; din, dil, ırk, cinsiyet, sosyoekonomik ve sosyokültürel farklılıklar gözetmeksizin hepimizin ortak problemi. Çözüm ise çıkar ve rekabeti değil, empati ve dayanışmayı esas alarak bütüncül bir eylem planıyla harekete geçmekte yatıyor. ecoDrone’larla başlayan ve ecordingApp ile devam eden iklim krizi mücadelemizi, geliştireceğimiz alternatif teknolojilerle destekleyeceğiz. 2030’a kadar 30 binden fazla partner markanın 12 milyarın üzerinde ürününe ecoDrone işareti entegre etmeyi, böylece 15 milyar tohum topu atışı gerçekleştirerek doğada yeni yaşam potansiyelleri oluşturmayı amaçlıyoruz. Ayrıca 25 milyondan fazla aktif ecordingApp kullanıcısının doğaya duyarlı alışkanlıklar kazanmasına destek olarak 8,2 milyon ton karbon salımını önlemeyi hedefliyoruz. 2050’ye kadar tüm paydaşlarımızla dünyanın iklim krizinden kaynaklı hasarlarını onarmakta kararlıyız. Zorlu bir süreç olsa da gezegen için denemeye değer.”

15 Milyar Tohum Toprakla Buluşacak

ecording’in Mission2030 hedeflerine göre; ecoDrone’lar toplamda 18 milyon km yol kat edecek ve erişilmesi zor alanlara 15 milyar adet tohum topu atışı gerçekleştirerek. ecording, Türkiye’de geliştirdiği ecoDrone’lar ile dünyanın farklı coğrafyalarında 1500’den fazla operasyon düzenleyecek. ecoDrone işaretli (ecoDrone Marked) ürün/hizmet satış bazlı iş birliği modeli kapsamında 30 binden fazla iş ortağı markanın ürün, hizmet veya işlemlerine entegre olacak ve tüketicilere QR kodlar aracılığıyla tohum toplarının serüvenlerini takip edebildikleri, gündelik yaşamdaki rutinleriyle uzaktan doğaya dokunabildikleri bir deneyim sunmaya devam edecek.

ecording ayrıca 43 binden fazla kadın çalışana istihdam sağlayarak, özellikle iklim krizinden olumsuz etkilenen ve kırsal bölgelerde yaşayan kadınların ekonomik özgürlüklerini kazanmalarına destek olacak.

Yeni Çevreci Uygulama: ecording App

ecordingApp, dünya yararına verilen görevleri yerine getirdiğinizde küresel iklim krizine karşı harekete geçmenin yanı sıra edindiğiniz ecoPuan’lar ile kendinizin ve dünyanın ihtiyaçlarını karşıladığınız mobil bir uygulama. ecordingApp’te amaç, kelebek etkisiyle insanların günlük hayatlarında uygulayabilecekleri çevreye duyarlı faaliyetlerin alışkanlık haline dönüşmesini sağlarken, kişisel ihtiyaçlarını karşılayabilmek ve iklim kriziyle hep beraber mücadele etmek olarak tanımlanıyor.

Ayrıca ecording, yeni teknoloji ürünü ecordingApp ile 25 milyon+ aktif kullanıcının doğaya duyarlı alışkanlıklar kazanmalarına destek olarak 8,2 milyon ton karbon salımını önlemeyi hedefliyor. Sosyal girişim, 2030’a kadar toplam 7 teknolojik çözüm ürünüyle, 5 farklı kıtada iklim krizi mücadelesini güçlendirecek.

Etiketler:

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?