Dünyanın Yeni Sosyal Medyası PeerBie

2018 Mayıs ayında Semih Seçer tarafından San Fransisko’da kurulan PeerBie, yeni bir sosyal ağ uygulaması.

Özellikle dönüşen iletişim ve etkileşim ihtiyaçları, – örneğin customize edilmiş içerik ve kanallarda olmak gibi – yönelik yerli bir yazılım ihtiyacını doldurmak isteyen bir inovasyon yatırımı olarak öne çıkıyor. 25 yıl ABD’de kurumsal tarafta çeşitli yönetim aşamalarında çalışmış Semih Seçer, Türkiye’ye dönerek burada PeerBie ile sosyal bir fayda yaratmak istiyor.

PeerBie, Mayıs 2019’da Türkiye uygulama pazarına giriş yapan bir sosyal ağ uygulaması. Türkiye’de ilk lansmanını “PeerBie Üniversitem” ile yapan PeerBie, üniversiteden iş hayatına uzanan tüm grupları ve işleri yönetmeyi sağlıyor. Türkiye’nin yerli sosyal ağ uygulama yatırımı PeerBie, hayatımızda dahil olduğumuz ve olacağımız tüm ağları tek bir platformda toplayarak sosyal fayda ve inovasyon yaratmayı hedefliyor.

Özelleştirilmiş Sosyal Ağ

PerrBie’nin; “İnsan hayatının tüm parçalarını birleştiren özelleşmiş uygulamalar sunmak” çerçevesinde vizyonu; aynı geçmişe sahip, aynı bugünü yaşayan, aynı yarına bakan insanları aynı ağlarda toplamak ve insanların paylaşmalarını, gelişmelerini ve keyif almalarını sağlamak. Misyonu; bir uygulama ile insanların hayatlarını daha basit, daha eğlenceli, daha üretken yapmak. Bu misyon ve vizyon doğrultusunda da dünyanın ilk rol tabanlı sosyal medya uygulaması kabul edilebilecek PeerBie ortaya çıkmış.

ABD’de Kuruldu ama Fikir Yerli

Semih Seçer

PeerBie Inc., 2018 Mayıs ayında Semih Seçer tarafından San Fransisko’da kuruldu. PeerBie pilot uygulamaları ilk kez Türkiye’de hayata geçirildi. Patentli teknolojisi ile dünyanın ilk rol bazlı sosyal medya ve kollaborasyon uygulamaları tasarlandı. İlhamını insan yaşamından alan uygulamanın çözüm alanlarını üniversiteler, çeşitli türlerdeki okullar, kreşler, iş yerleri, mahalleler, belediyeler ve göçmen toplulukları içeriyor.

Sosyal hayat, okul hayatı ve iş hayatını tek bir platform üzerinden yönetmek için “küresel sosyal ağ” olarak yola çıkan PeerBie, kişilerin rollerine uygun tüm ağları tek bir platformda toplamalarına yardımcı olacak. İş, aile, okul çevresi ve diğer tüm rollerin gerektirdiği sosyal çevre ile bağlantıyı sağlayacak.

Kısa Sürede Genişleyecek

Gerçek zamanlı iletişim, kullanım kolaylığı sunan esnek ara yüzü ile saniyeler arasında ağlar arası geçiş imkanı sunacak ve yakın gelecekte sunduğu özelleştirilmiş tüm ağları bir araya getirecek olan PeerBie şu an PeerBie Üniversitem ve PeerBie Belediyem uygulamaları ile hizmet veriyor. Kısa süre içerisinde “İş Hayatım”, “Amerika’da Yaşayan Türkler”, “Kreş” ve “Mahallem” kategorilerine özel uygulamaların da tamamlanması ile dünya çapında “rol bazlı” ağ ve verimlilik konusunda “ilk” olmaya hazırlanıyor.

Mağazalarda “yardımcılar” kategorisinde kullanıcılarıyla buluşmaya hazırlanan PeerBie, Türkiye’de öncelikli gördüğü alanlara özel uygulamaları sırasıyla markete sunacak.

Semih Seçer Kimdir?
Semih Seçer, dünyanın en büyük mobil operatör çözümlerinde yazılım mimarlığı ve teknoloji liderliği pozisyonlarında bulunmuş bir profesyonel. Lisansını ODTÜ Elektrik ve Elektronik Bölümünden, yüksek lisansını ise Purdue Üniversitesi Elektrik Mühendisliği (EE) Bölümünden aldı. 23 yıldır yurtdışında yaşıyor. Hindistan, Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa başta olmak üzere çeşitli ülkelerde önemli projelere imza attı. Son 7 yıldır startup serüvenini sürdürüyor. PeerBie Inc., kurduğu ikinci startup projesi.

Etiketler: ,