Crossover’da Görev Değişimi

Geliştirdiği uzaktan çalışma modeliyle dünya çapındaki kalifiye işgücünü küresel şirketlerle buluşturan Crossover’ın Türkiye Operasyonlarından Sorumlu Müdürlüğü’ne Mine Dedekoca getirildi.

Kariyeri boyunca start-up ekosistemini geliştirmek için hayata geçirdiği girişimler ve etkinlikler ile ön plana çıkan Dedekoca, ‘İşin Geleceği’ konusundaki uzmanlığı çerçevesinde İstanbul odaklı olmak üzere tüm şehirlere yönelik işe alım turnuvaları ve eğitimler düzenleyerek global şirketlere yeni yetenekler kazandıracak. Crossover Ülke Müdürü Sinan Ata, bir süre önce yapılan atama ile şirketin global operasyonlarından sorumlu hale getirilmişti.

Marmara Üniversitesi İşletme Yönetimi Bölümü’nü bitiren Dedekoca, Sabancı Üniversitesi’nde MBA yaptı. Elektronik perakende sektöründeki 6 senelik profesyonel iş tecrübesinin ardından, 2012 yılında start-uplar ile hizmet sağlayıcıları buluşturan Start-IST şirketini kuran Dedekoca, aynı yıl Türkiye’nin ilk dijital davetiye web sitesi Davetpostasi.com’u kurdu. Upwork, StartupBlink, StarOfService, Ellis Island Capital gibi markaların Türkiye pazarına giriş stratejilerini oluşturma ve hayata geçirme aşamalarını üstlenmiş olan Dedekoca, birçok marka ve kurum adına farklı konularda panel ve etkinlikler düzenleyip yönetti.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?